10 reuze-bijenhotels in Zottegem

Binnen verschijnen in Zottegem en deelgemeenten 10 reuzegrote bijenhotels, gemaakt door de leerlingen van het Provinciaal en Technisch Instituut Zottegem.

Het initiatief van de Milieudienst van Zottegem kadert in het Bijencharter dat de stad Zottegem in 2017 heeft ondertekend. Bedoeling is om naast sensibilisering en het cre ëren van een stuifmeelrijke omgeving te cre ëren, ook een lokaal actieplan uit te werken met het oog op de titel van ‘Bij-vriendelijke gemeente.’ “Er zal in elke deelgemeente een bijenhotel geplaatst worden”, aldus schepen van Leefmilieu Leen Goossens (CD&V). “We werken momenteel ook aan de opmaak van bijenroutes en werkmappen voor het lager onderwijs. Alle lagere scholen zullen uitgenodigd worden om deel te nemen aan onze nieuwe bijenwandelingen. “We zijn heel fier dat onze leerlingen samen met het stadsbestuur zo’n prachtig project mochten uitwerken”, aldus PTI-directeur Marleen Verdonck. “Het initiatief past volledig in onze MOS-werking (Milieuzorg op School). Onze leerlingen hebben de voorbij maanden keihard gewerkt en het eindresultaat is verbluffend. Wie wil kan de bijenhotels in ons atelier komen bewonderen tijdens onze opendeurdag morgen 28 april.”

 

X