Een lezersbrief over de parking op de Bevegemse Vijvers in Zottegem die wordt gebruikt door vrachtwagens en bussen.
Het leven zoals het is, sport beleven aan de Bevegemse Vijvers: Als ouder bracht ik mijn kind naar de training, we willen oversteken, er komt een jong fietsertje aangefietst, daarachter komt een vrachtwagen aangedonderd, langs de overkant komen andere ouders en kinderen, zij willen ook oversteken. De vrachtwagenchauffeur panikeert en trapt op zijn rem. Luid bulderend komt de vrachtwagen met een noodstop tot stilstand. Het luide lawaai van de luchtdruk in de remmen verspreidt zich over de Bevegemse Vijvers. De ouders en kinderen zijn 5 stappen naar achter gesprongen. Iedereen kijkt elkaar aan en denkt; wat is dit hier?
Ik schrijf om aandacht te vragen voor de verkeers(veiligheid)
Wat bijzonder schrijnend is, is dat blijkbaar verschillende organisaties, de sportdienst van de stad en diverse sportclubs, al meermaals aan de alarmbel hebben getrokken. Hun zorgen worden blijkbaar straal genegeerd. Bezoekers en leden van sportclubs vinden moeilijk een plaats, nochtans verplicht de stad zelf bezoekers om van deze parking gebruik te maken in het kader van het nieuwe stadionproject. Het lijkt haast ironisch: men vraagt ons om gebruik te maken van een parking die ingenomen wordt door vrachtwagens.
Naast de praktische overlast zijn er ook serieuze veiligheidszorgen. Het is een plek waar kinderen vaak in het donker de parking moeten oversteken, terwijl vrachtwagens manoeuvreren. De toegestane maximumsnelheid van 50 km/u is op deze locatie gewoonweg te hoog en leidt ook tot gevaarlijke situaties. Het is slechts een kwestie van tijd voordat er ongelukken gebeuren, zeker in een gebied waar veel jonge kinderen en fietsers passeren.
Dit roept vragen op over de daadkracht van het stadsbestuur en de rol van de lokale politie. Tijdens de gemeenteraad bleek er geen draagvlak te zijn voor het toestaan van vrachtwagens op deze recreatieve site (en al zéker niet bij de vele ouders en sportclubs). Toch is er zes maanden later nog steeds geen sprake van enige handhaving. Dit terwijl het aanpakken van hinderlijk parkeren expliciet een prioriteit is in het zonaal veiligheidsplan. Waarom gebeurt er niets? Heeft de stad geen controle meer over haar eigen beslissingen?
Voor degenen die het argument aanvoeren dat vrachtwagens ook ergens moeten parkeren: op korte afstand van de Bevegemse Vijvers ligt een industriezone, buiten de bebouwde kom en onder beheer van de stad. Met een beetje goede wil kan daar een veilige en overlastvrije parkeerplek gecreëerd worden. Het kan toch niet zo moeilijk zijn om de juiste prioriteiten te stellen?
Ik hoop dat dit bericht kan bijdragen aan een hernieuwde discussie over deze problematiek. Als inwoners van Zottegem verdienen we een stad die haar beloften nakomt en kiest voor veiligheid, leefbaarheid en rechtvaardige oplossingen.
Auteur bekend bij de redactie