Eddy Van Der Stichelen is 60 jaar muzikant

Eddy Van Der Stichelen (75) uit St.-Maria-Oudenhove staat 60 JAAR op het podium. Hij is gekend als accordeonist, speelt met een synthesizer of brengt uren met een discobar. Hij is tevens lid van de Brakelse accordeonclub VIOS. 

Eddy was 12 toen de muziekmicrobe hem te pakken had. De kneepjes van het vak leerde hij van Léonard Blaute, vader van Jean Blaute. Met deze laatste zat hij samen in de klas in het Zottegemse Atheneum. Léonard had een muziekwinkel in de Zottegemse Hoogstraat en gaf ook muziekles. Vervolgens kreeg Eddy nog twee jaar les van de Brakelse accordeonvirtuoos Alfons Jouretz.

Op zijn 15 jaar gestart met optredens

Eddy: “Toen ik 15 was speelde ik voor het eerst op trouwfeesten en sindsdien ben ik er niet meer mee gestopt. Eerst trad ik veel op met drummer Chris De Brakeleer. (Chris De Patron) en even later kwam daar Guido De Beyne bij als saxofonist. Even later kwam de basgitarist Yvan Van Der Brugghen bij en vervolgens zangeres Rosita uit het Gentse St.-Amandsberg. De optredens volgden elkaar snel op: jubilea, huwelijksfeesten , buurtfeesten – bals zoals bij Herman De Croo. Geregeld was er ook de samenwerking met Marijn De Valck. Het waren prachtige herinneringen.”

Solo

Na een 25-tal jaren is Eddy solo gestart als accordeonist. “Vandaag treedt ik nog altijd op en is er veel aan het veranderen.  In vroegere tijden duurden feestjes tot in de vroege uren. Dat zien we nu heel wat minder. Uiteraard wordt er minder gedronken wat misschien heeft gezorgd voor minder ambiance.” Niettemin draait Eddy geregeld een 5-tal uren muziek en troffen we hem twee jaar terug aan op de Kasseifeesten.

Eddy doet nog heel regelmatig optredens en hoopt nog een tijdje verder te kunnen doen nu hij 75 is. “Regelmatig ga ik eens fietsen met mijn e-bike wat zeer ontspannend is waarbij ook mijn vrouw kan van genieten!”

We hopen dat je nog vele jaren op het podium kunt staan Eddy.