Burenbeweging Zottegem zet dorpsraden in de steigers

Burenbeweging Zottegem stelt een ambitieus plan voor om dorpsraden op te richten in de verschillende deelgemeenten van Zottegem. Deze dorpsraden moeten fungeren als brug tussen inwoners en het lokaal bestuur, en zo de betrokkenheid van burgers bij het lokale beleid versterken.

“In tijden waarin het vertrouwen in de politiek onder druk staat, willen wij met dit initiatief de lokale democratie een nieuwe impuls geven”, klinkt het bij Burenbeweging Zottegem. “Dorpsraden zorgen ervoor dat bewoners actief kunnen meedenken en meepraten over thema’s die hun buurt aanbelangen. Het voorstel werd intussen besproken met het stadsbestuur en met de Vlaamse Vereniging Dorpsbelangen, die ervaring heeft met de oprichting van dorpsraden in andere gemeenten zoals Herzele en Haaltert. Ook in Zottegem is er volgens ons een breed draagvlak. Elke dorpsraad groeit vanuit de deelgemeente zelf. We willen inwoners samenbrengen, enthousiasmeren en ondersteunen bij het opstarten.”

Afgelopen zondag stelde Burenbeweging Zottegem dit idee voor tijdens het evenement ‘Ideas for Democracy’ in Brussel, georganiseerd door G1000.

“Het was een dag vol inspiratie en sterke inzichten over burgerbetrokkenheid. We kregen veel positieve reacties op ons project. Dat sterkt ons om verder te bouwen aan een sterker, meer verbonden Zottegem”, besluit Burenbeweging Zottegem dat geïnteresseerden oproept om zich te melden via hallo@burenbeweging.be: “Iedereen die mee wil bouwen aan een democratischer Zottegem is welkom.”