HLN Oostduinkerke meldt dat de 64-jarige ex-Bevegemnaar Tony .B. van het Zottegemse reclameblad Infokrant Egmont 12 maanden cel riskeert en een beroepsverbod van 7 jaar wegens faillissementsmisdrijven. Hij wordt er van beschuldigd zijn vennootschappen misbruikt te hebben.
De zaak kwam aan het licht toen hij in maart 2021 failliet werd verklaard en de curator vaststelde dat Tony B. zijn handelsactiviteiten had overgedragen naar een nieuwe vennootschap en zijn schulden had achtergelaten in de oude. Hij moest woensdag verschijnen voor de correctionele rechtbank in Brugge en daar wierp de procureur op dat Tony B. zijn boekhouding achterhield en geen medewerking verleende aan de curator. Nog volgens de procureur zou hij zijn vennootschappen systematisch leeggezogen hebben. Zo zou hij 20.000 euro aan overschrijvingen gedaan hebben naar een nieuwe vennootschap en met de rekening van zijn onderneming ook persoonlijke uitgaven gedaan hebben zoals elektriciteit, de huur van zijn vakantieverblijf (een villa in Oostduinkerke) en aankopen in grootwarenhuizen. Het openbaar ministerie omschrijft het als “op kosten leven van zijn vennootschappen. Als er een vennootschap failliet werd verklaard richtte hij gewoon een nieuwe op.” De verdediging betwist dat hij zijn boekhouding achterhield en geen medewerking verleende aan de curator.” Het vonnis volgt op 28 mei.
Wat deze rechtszaak betekent voor Infokrant Egmont is onduidelijk. Hetzelfde geldt voor de medewerking van het stadsbestuur met het reclameblad ondanks het op vraag van de vele gedupeerde handelaars in Zottegem en verder in onze regio jarenlange waarschuwen van NUUS voor de handel en wandel van T.B. .