Balegemse kunstenaar Luc Standaert neemt deel aan ‘Atelier in Beeld’

Krijgt internationaal erkenning 

Kunstenaar Luc Standaert gaat op zaterdag 17 en zondag 18 mei deelnemen aan ‘Atelier In Beeld’ van ‘KunstWerkt’. Op zaterdag 17 en zondag 18 mei zwaaien de deuren van zijn atelier in Krekelberg 19 in Balegem wagenwijd open. Je kan er telkens terecht van 11 u tot 18 u. Info: Luc Standaert, 0497 / 52 71 88, facebook.com/artfrombelgium,  luc.standaert@icloud.com. Kunst staat volop in de schijnwerpers in het atelier van Luc Standaert. Maak kennis met de creatieve energie van de Balegemse kunstenaar. Een absolute aanrader. Zonder meer een uitnodigende tentoonstelling. Hij is nu al 20 jaar actief als tekenaar en schilder. Heel opvallend, zijn eigen kleurenpalet. Dompel je onder in de kunst van Luc Standaert. Je krijgt een inkijk in de verbeelding van kunstenaar Luc Standaert, laat je raken door zijn werk. De internationale belangstelling voor zijn werk groeit, het brengt uitnodigingen voor prestigieuze expo’s. Krijgt internationaal erkenning.
Luc Standaert kan een bijzonder sterk ‘parcours’ voorleggen, zowel als kunstenaar als daarbuiten. Lees even mee: Opleiding tot scenograaf aan Sint – Lucas – Gent. Tentoonstellingen in Antwerpen, Basel, Berlijn, Brussel, Firenze, Gent, Lille, New York, Parijs,…Tweemaal geselecteerd voor de Biënnale van Firenze (Italië). Werken van Luc Standaert werden aangekocht door onder meer Bank of America, Mediahuis, Vierraumladen Berlin,…en private verzamelaars. Hij is ook nog actief als muziekgever met diverse internationale resultaten én auteur, zijn laatste werk ‘Wafels & wolkenkrabbers’ over New York (met eigen foto’s en illustraties, uitgeverij Snoeck) kreeg lovende recensies.
Als radiomaker werkte Luc Standaert voor de zeepiraat Mi Amigo, de landpiraat Maeva, radio Contact, radio Seven en Radio 2. Als scenograaf voor Arca, NTG, Speeltheater, Rodenbach-jaar,…Als modeshow-regisseur en -vormgever werkte hij in Amsterdam, Antwerpen, Brussel, Dortmund, Düsseldorf, Luik, München, Parijs,…Als platen man werkte hij zowel onafhankelijk als samen met EMI, PolyGram, Universal (bij die laatste als directeur van de muziekuitgeverij). Als muziekuitgever waren zijn highlights diverse gouden en platina platen, wereldhit met ‘Bailando’, Oscar-nominatie voor ‘Daens’, platinum met dEUS’ ‘The Ideal Crash’, wereldwijde deal met Fischer-Z, voorprogramma van Charles Aznavour met Stéphanie Blanchoud, Headliner voor ’70 Years United Nations’ in New York, het songschrijfkamp Song City dat hits opleverde voor Milow, Stan Van Samang, Udo, Eva De Roovere, Yasmine, Bart Herman, Rozalla,….Meest recente deal: met Joe La Greca, producer van ‘La Macarena’.  De eerste plaat uit die deal verscheen in april 2025.
Hij schreef over de eerste radiopiraten, ‘Vrije radio in Vlaanderen’, maakte de biografie van Ellen Foley (de stem naast Meatloaf), ‘Stop right therer’, waar hij als manager ook diverse tournees mee deed. Een biografie die meer inside-informatie kon delen dan de meeste biografieën. Als muziekmanager werkt hij onder meer met The Dinky Toys, Dirk Brossé, Jean Bosco (‘Kid’) Safari, Geena Lisa, Sabien Tiels, Stéphanie Blanchoud, Geoffrey Oryema, Biezebaaze,…Wat een creativiteit, energie die zichtbaar wordt, over al die belevenissen kan hij gerust diverse boeken schrijven. Bij de VRT was hij zowat 10 jaar Hoofd Commerciële Activiteiten en verantwoordelijk voor o.m. Junior Eurosong, Eurosong 2006, Kaatje, de Dagelijkse Kost-boeken, Tom Waes’ ‘Dos Cervezas’, …(marcel van de vijver, foto’s luc standaert, danny de lobelle).