Dankzij de inspanningen van de Herzeelse ouderenraad is het Zorgdorp voortaan toegankelijker voor iedereen. Twee rolstoelvriendelijke zitbanken en opgefriste petanqueterreinen zorgen ervoor dat écht iedereen kan meespelen of gezellig kan toekijken.
“De Herzeelse ouderenraad mocht onlangs een mooie subsidie ontvangen via het project ‘Buurten op den Buiten’ van de Koning Boudewijnstichting. Die gebruikte de ouderenraad om een rolstoeltoegankelijke zitbank te installeren en de petanqueterreinen te vernieuwen. Een oud petanqueterrein dat eerder al gedeeltelijk moest wijken voor de heraanleg van de straat, werd grondig onder handen genomen. De technische dienst plantte er een vogel- en vlindervriendelijk bosje aan. De drie andere petanqueterreinen zijn opgefrist en zijn nu weer helemaal klaar voor gebruik”, licht schepen van Ouderen Hilde Van Impe (Open VLD) toe.
“Er regelmatig op gespeeld: tijdens petanquetoernooien, een volksfeest en de wekelijkse petanquemomenten van buurtbewoners en de petanqueclub”, klinkt het vanuit de Ouderenaad. “Goed onderhouden terreinen trekken meer spelers aan, wat het spel populairder maakt en een actieve levensstijl bevordert. Wie zin heeft om mee te spelen, is elke maandag- en donderdagnamiddag vanaf 13.30 uur welkom op de terreinen in de Kloosterstraat voor een potje petanque.”
“Ook aan wie liever komt kijken, is er gedacht”, gaat schepen Hilde Van Impe verder. “Aan de petanqueterreinen is er namelijk een inclusieve bank geplaatst, met in het midden ruimte om een rolstoel te plaatsen. Daarmee streeft de ouderenraad naar een omgeving waar mensen met een rolstoel zich betrokken en veilig voelen. Dankzij deze zitbank worden ze namelijk omringd door familie en vrienden, in plaats van aan de zijlijn te staan. Een kleine ingreep met een groot sociaal effect. Daar stopt het trouwens niet! Naast de zitbank aan de petanqueterreinen, financierde de ouderenraad zelf nog een bijkomende rolstoeltoegankelijke zitbank die in de belevingstuin van het woonzorgcentrum zal worden geïnstalleerd.”