Onder de titel Into The Eyes loopt momenteel in de Gentse Sint-Baafskathedraal en het nabijgelegen Sint-Baafshuis een tentoonstelling van Johan Tahon. De internationaal gerenommeerde beeldende kunstenaar uit Zwalm brengt er eigen hedendaags werk samen met zijn persoonlijke collectie middeleeuwse sculpturen en plaatst deze in een intieme dialoog met het Lam Gods van de gebroeders van Eyck. Met deze tentoonstelling nodigt hij het publiek uit om zijn sculpturen in de ogen te kijken en zich open te stellen voor de helende kracht van goede kunst, of anders gezegd, kunst die de mens goed doet.
Voor Johan Tahon – onlangs zestig geworden – begon het immers allemaal nadat hij als jongetje van 6 à 7 jaar naast zijn vader in de Sint-Baafskathedraal oog in oog stond met het Lam Gods, een openbaring die de kiem legde voor latere mystieke ervaringen en voor de bezielde spiritualiteit die Tahon nog dagelijks ondervindt bij het creëren in zijn atelier in de O.-L.-Vrouwekerk in Rozebeke. Daar kreeg de kunstenaar het bezoek van Lode Van Hecke en uit een urenlang gesprek met de Gentse bisschop over de kracht van goede en goeddoende kunst groeide het initiatief voor deze tentoonstelling in het Sint-Baafshuis.
Voor de bezoeker start de ontdekking van Into The Eyes eigenlijk in de Sint-Baafskathedraal waar een beeld van Johan Tahon zijn blik richt op het Lam Gods, in een ultieme spirituele overgave en de hoop zich te laten doordrenken door de kracht van de sacrale blik. Aansluitend toont Tahon in het Sint-Baafshuis en de bijhorende tuin aan de Kapittelstraat werken in gips, brons en steengoed: authentieke, aardse materialen die in zijn handen bezield raken. Hun hedendaagse aanwezigheid resoneert, over tijd en ruimte heen, met 12de- en 13de-eeuwse religieuze beelden uit zijn privécollectie.
De tentoonstelling Into The Eyes is nog te bezoeken tot en met zondag 5 oktober op vrijdagen van 13 tot 17 uur, op zaterdagen van 10 tot 17 uur en op zondagen van 13 tot 17 uur. Gedurende de periode van de Gentse Feesten, van vrijdag 18 tot zondag 27 juli, is de expositie elke dag open van 10 tot 17 uur. De toegangsprijs bedraagt 5 euro. Voor kinderen tot 12 jaar is de toegang gratis alsook voor houders van een ticket voor het Lam Gods.