Voor de tweede keer organiseerde De Derde Partij een groepsaankoop voor stookolie in Lierde, met als doel de verwarmingskosten voor inwoners aanzienlijk te verlagen. De actie was opnieuw een succes: in totaal werd er 53.600 liter besteld. Door deze gezamenlijke aankoop kon een uitzonderlijk voordelige prijs worden bedongen.
De opdracht werd uiteindelijk binnengehaald door de Lierdese firma Raoul BV, die een scherpe prijs van € 0,6195 per liter aanbood. Deze prijs lag net onder het bod van Comfort Energy, dat € 0,6443 per liter voorstelde.
Ter vergelijking: de officiële dagprijs op 2 juni 2025 bedraagt € 0,7729 per liter voor hoeveelheden onder 2.000 liter en € 0,7331 per liter voor bestellingen vanaf 2.000 liter. Voor 3 juni 2025 wordt een lichte daling verwacht, met voorziene prijzen van € 0,7619 per liter (< 2.000 liter) en € 0,7221 per liter (≥ 2.000 liter). De deelnemers aan de groepsaankoop genieten dus van een prijs die tot meer dan 15 cent per liter onder de gangbare marktprijs ligt – goed voor een besparing van tientallen euro’s per bestelling.
Bij de eerste editie van deze groepsaankoop eind 2024 werd al 82.200 liter besteld. Met deze tweede actie bevestigt De Derde Partij haar engagement om initiatieven te nemen die een direct voordeel opleveren voor de inwoners van Lierde.
“De Derde Partij werkt voor iedereen in Lierde en zoekt steeds naar de beste oplossing waar zo veel mogelijk Lierdenaren beter van worden,” zegt coördinator Bert Wastyn, al jaren de drijvende kracht achter deze groepsaankoop.
Met deze concrete actie toont De Derde Partij dat lokaal beleid ook in tijden van stijgende energieprijzen een tastbaar verschil kan maken.