Tijdens het jaarlijkse turngala van de turnclub Olympia in april en de dansshow van Dream Dance in mei komen honderden toeschouwers (Dream Dance kreeg in totaal 1800 toeschouwers over de vloer) genieten van een optreden, dat langer duurt dan de maximum toegelaten parkeerduur.
Heel wat toeschouwers kregen toen niet echt de mogelijkheid om hun wagen binnen de vooropgestelde parkeerduur te verplaatsen en hun parkeerschijf aan te passen. Jammer genoeg werden er hierdoor heel wat toeschouwers „beboet“ met een retributieticket.
Vooruit+ vindt dat dit niet de bedoeling kan zijn van een gemeentelijk parkeerbeleid, dat het gemeentelijke verenigingsleven moet ondersteunen
Het gemeentebestuur heeft momenteel de gewoonte om een vrijstelling voor betalend parkeren te voorzien tijdens de septemberkermis en de jaarmarkt. Dit gebeurt met een apart collegebesluit waarbij diverse voorwaarden en modaliteiten worden bepaald. Maar deze twee jaarlijks terugkerende langdurige activiteiten zijn dus geen uitzondering. Maar bij de overige activiteiten werd er tot op heden geen vrijstelling voor de parkeercontrole toegekend.
Vooruit+ vraagt de bestuursmeerderheid om
- vrijstelling van de parkeercontrole toe te kennen voor alle langdurige activiteiten van de verenigingen uit Merelbeke-Melle waarbij de maximale parkeerduur (afhankelijk van locatie bvb 3 uur) wordt overschreden door de duur van het optreden
- Om in het nieuwe parkeerbeleidsplan dat vanaf 2026 van start gaat criteria vast te leggen om dergelijke vrijstelling op de parkeercontrole structureel te voorzien zodat verenigingen dit samen met hun vergunningsaanvraag bij de gemeente kunnen indienen.







