22.000 handtekeningen tegen hoofddoekenverbod: leerlingen en leerkrachten voeren actie in Gent

Gent. Aan het Provinciehuis in Gent voerden een vijftigtal leerlingen en leerkrachten actie tegen het geplande hoofddoekenverbod in de Oost-Vlaamse provinciale scholen. Ze overhandigden een petitie met 22.000 handtekeningen aan de provincieraad.

Het verbod op levensbeschouwelijke symbolen werd in april goedgekeurd met een wisselmeerderheid, maar later vernietigd door Vlaams minister Hilde Crevits wegens procedurefouten. Toch wil de deputatie het opnieuw invoeren vanaf het schooljaar 2026-2027.

Volgens het burgercollectief Mijn school, mijn keuze hypothekeert het verbod de toekomst van vele meisjes. Ze vrezen dat sommigen hun studies stopzetten of naar de middenjury uitwijken, met minder kansen op een diploma en carrière. Ook toekomstige leerkrachten zien hun mogelijkheden beperkt.

Voor dit schooljaar geldt een tijdelijk reglement, waarin onder meer ook het smartphoneverbod werd opgenomen. Het hoofddoekenverbod komt later dit najaar opnieuw op de agenda van de provincieraad.

Julien Borremans