Om overlast tegen te gaan, wil het Oudenaardse stadsbestuur vanaf 1 oktober een tijdelijk verbod op alcohol in en rond het station. Het voorstel wordt op 25 september voorgelegd aan de gemeenteraad.
“We grijpen in om de leefbaarheid en veiligheid in de stationsbuurt opnieuw te garanderen”, zegt burgemeester John Adam (Open VLD). “De afgelopen maanden kwamen er bij stad Oudenaarde en op sociale media herhaaldelijk klachten binnen over overlast in de stationsomgeving. Deze meldingen gaan onder meer om openbare dronkenschap, lawaaihinder, agressie en zwerfvuil. Er wordt gesignaleerd dat personen hun roes uitslapen op banken en afval achterlaten na het drinken van alcohol. Dat gedrag tast het veiligheidsgevoel aan en maakt de buurt onaangenaam voor reizigers, bewoners en handelaars. We hebben deze meldingen besproken in het periodieke overleg rond de stationsomgeving, samen met de gemeenschapswachten, de jeugdopbouwwerker, de lokale politie, NMBS en De Lijn. Op basis van de vastgestelde problematiek leggen we hierover een voorstel voor aan de gemeenteraad. Het voorstel voorziet in een verbod op het verbruik van alcohol op het openbaar domein in en rond het station.”
“Ook het zichtbaar aanwezig zijn met geopende alcoholverpakkingen beschouwen we als consumptie”, zegt Joost Duhamel, korpschef van de politiezone. “De betrokken zone gaat over het volledige stationsgebouw, de perrons, fietsenstallingen, en omliggende straten en parkings. De politiediensten krijgen na de goedkeuring de bevoegdheid om geopende alcoholverpakkingen in beslag te nemen en te vernietigen. Met deze maatregel willen we samen met het stadsbestuur de overlast terugdringen en de veiligheid in de stationsomgeving verhogen. Vergunde horecaterrassen tijdens openingsuren en toegelaten evenementen vallen buiten het verbod. Inbreuken zullen gesanctioneerd worden via gemeentelijke administratieve sancties. De maatregel zal voorlopig voor zes maanden gelden, van 1 oktober 2025 tot 1 april 2026. Nadien volgt een evaluatie om te bepalen of het verbod verlengd wordt.”







