Verdachten van reeks diefstallen bij Jan De Ridder verschijnen voor rechtbank van eerste aanleg

Geraardsbergen. Op 17 november verschijnen twee verdachten voor de rechtbank van eerste aanleg Oost-Vlaanderen, afdeling Oudenaarde, na een reeks diefstallen bij het Fruitbomenhof van Jan De Ridder (39) in de Zonnebloemstraat. In amper twee weken tijd — op 26 en 29 juli en 9 augustus — werd zijn zaak drie keer het doelwit van dezelfde bende.

De dieven sloegen telkens toe met een zwarte Audi A3 met Roemeense nummerplaat, een wagen met verschillende velgen voor- en achteraan en een open dak. Eerst verdwenen honingpotten, daarna fruitbomen en planten. De buit liep op tot ruim 600 euro. Beelden van bewakingscamera’s tonen hoe de daders, zonder hun gezicht te verbergen, meerdere keren terugkeerden om goederen in te laden.

Doorbraak
De doorbraak kwam op 10 augustus, toen een patrouille van de politiezone Geraardsbergen/Lierde de verdachte Audi opmerkte en de wagen klemreed in de Volderstraat. In het voertuig trof de politie de verdachten aan. De wagen werd in beslag genomen en later die avond volgde een huiszoeking.

Het parket van Oost-Vlaanderen bevestigt dat twee personen werden aangehouden op verdenking van diefstal. Het onderzoek loopt nog verder om na te gaan of de volledige bende is opgerold. Volgens de onderzoeksgegevens wordt onderzocht of de verdachten ook elders in de regio — onder meer in Everbeek — hebben toegeslagen.

De diefstallen hebben de werking van het Fruitbomenhof zwaar getroffen. Jan De Ridder werkt normaal met een systeem van vertrouwen, waarbij klanten ook buiten de openingsuren via een QR-code kunnen betalen. Na de inbraken besloot hij zijn zaak voorlopig enkel op afspraak open te houden. Ondertussen investeert hij 10.000 euro in extra beveiliging, met nieuwe camera’s en een automatische schuifpoort.

De zaakvoerder en buurtbewoners hopen dat het proces van 17 november duidelijkheid brengt over de omvang van de bende en hun betrokkenheid bij de reeks diefstallen die de afgelopen zomer in Geraardsbergen voor onrust zorgden.

Julien Borremans