Is klaar voor zaalshow ‘Belachelijk!’

Het Gemeenschapscentrum De Kluize zat op donderdag 27 november afgeladen vol voor de try -out show ‘Belachelijk!’ van stand-up comedian Henk Rijckaert. Uitverkocht. Van een succes gesproken. Het was heerlijk om Henk Rijckaert aan het werk te zien. ‘Goeienavond Oosterzele’ en Henk Rijckaert is vertrokken. Meteen sterk op dreef. Een heel geslaagde try – out, zoveel is duidelijk Henk is klaar voor zijn nieuwste show ‘Belachelijk!. De première heeft plaats op 15 januari 2026 in Eeklo. Sterke show. Uit het leven gegrepen. Lachen, gieren. Heerlijke satire. Na afloop was iedereen het eens, Henk Rijckaert loste de hoge verwachtingen in. De interactie met het publiek is knap. Het publiek smult van de mix van absurde verhalen en alledaagse dingen, die hij op een sublieme wijze brengt. Het publiek reageert enthousiast en bedankt geregeld met een warm applaus.
De fans van het comedygenre hadden er duidelijk zin in. En ze hadden gelijk. De sfeer was opperbest en bijna voortdurend uitbundig. En het kon niet anders. Henk Rijckaert stal de show. Het bleek alweer stand-up comedy is niet voor doetjes. Het publiek anderhalf uur entertainen is een krachttoer. Henk Rijckaert vonkt en spettert. Om maar te zeggen dat het meermaals vlamde in de comfortabele Oosterzeelse cultuurtempel. Hij komt meer dan eens to the point. Het publiek genoot van bij de start van Henk. Hij wekt sympathie op. Comedy van de bovenste plank. Een hoge amusementswaarde. De stijl en het enthousiasme van Henk Rijckaert werken. Waar blijft hij de energie halen? Zijn show slaat aan. Hij steekt bijna voortdurend het vuur aan de lont van een op en top humoravond. Hij rijgt met een verbazend gemak de dosissen humor aan mekaar. Een gigantische pot comedy wordt opengetrokken en drijft het publiek bijna constant naar lachsalvo’s.
Henk Rijckaert had er zin in. Nieuwe vondsten. Scherp. Origineel. Opvallend zijn gelaatsexpressie, zijn gebaren, zijn bewegingen. Er komen beschouwingen over – we citeren er een paar – ondergrondse parking, munten, motorpech, pilates, wasmachine – elektrische step – allemaal sterke nummertjes, in een snel tempo. De verhalen blijven maar komen. Hij blijft gans de voorstelling verhalen smeden, woorden solderen, spijkers met koppen slaan,…Pakt uit met stand-up comedy met cabaret inslag. ‘Belachelijk!, een ijzersterke voorstelling. Komisch talent dat bovendrijft. Henk Rijckaert bewees dat hij in het rijtje staat van de betere stand-up comedians die Vlaanderen telt. Een performer van de bovenste plank. Heerlijke stand-up comedyavond. We sprokkelden een paar reacties. ‘Echt super’. ‘We hebben hard gelachen’, Keigoed’. ‘Top’. (marcel van de vijver, foto’s danny de lobelle).





