Op dinsdag 16 december streek Radio 2 neer in de Oosterzeelse cultuurtempel De Kluize voor twee liveopnames van ‘De Zoete Inval’. Het Gemeenschapscentrum De Kluize was bomvol gelopen om de opnames bij te wonen van het legendarische Radio 2 – programma dat sinds 1990 nog altijd een van de meest beluisterde radioprogramma’s is in Vlaanderen. De gelukkigen die een ticket konden bemachtigen en die ook verwend werden met koffie, taart en koffiemok, hebben de magie van radio maken kunnen meemaken. Radio- en TV ‘monument’ Luc Appermont presenteert vanaf het eerste uur (5 mei 1990) het legendarische spelprogramma waar een panel antwoorden moet zoeken op ‘speciale’ vragen die aangereikt worden door luisteraars.

Voor de aflevering van 3 januari 2026 zetelen Linde Merckpoel, Hetty Helsmoortel en Jan Verheyen in het panel en op 31 januari 2026 moeten Lynn Van den Broeck, Hetty Helsmoortel en Jan Verheyen antwoorden zoeken op niet voor de hand liggende vragen die uit alle hoeken van Vlaanderen worden ingestuurd. Op 3 januari worden volgende vragen voorgeschoteld: (de antwoorden verklappen we nog niet). Hoe komt het als je op een weegschaal staat soms minder kunt wegen? Wat is er sinds 1962 bijzonder op Malta? Waarom verdween de postbus in Sorington? Waar werd Marilyn Monroe ontdekt? Welke mannen leven langer? Wat is er speciaal aan Japanse tekenfiguurtjes? De vragen op ‘De Zoete

Inval’ op 31 januari 2026: Met wat wordt beton sterker? Wat was er zo bijzonder bij de geboorte van een tweeling? Hoe ontstonden draaimolens? Wat was er opvallend bij de Japanse politie bij het bezoek van The Beatles in 1966? Voor welk record trok Sheyla Hersley naar Brazilië? Wat is er speciaal aan een van de grootste gebouwen in Dubai? De antwoorden krijg je te horen op 3 en 31 januari 2026.
Voor de opnames bracht de ludieke publieks-opwarmer Fabio Van Hoorebeke (presenteert al een paar ook het concert van Con Animo) er de sfeer in en werden de opnames muzikaal opgefleurd door Garry Hagger en Dj Licious en de beloftevolle zangeres Billie. ‘De Zoete Inval’ blijft een vaste waarde op zaterdagochtend (te beluisteren van 10 u tot 11 u), een leuke mix van entertainment, educatie en leuke weetjes. De ‘Zoete Inval’ scoort na 35 jaar nog steeds heel hoog bij het publiek. De luisteraars waarderen de humor, wetenswaardigheden, de bekende Vlamingen en de curieuze anekdoten. (marcel van de vijver, foto’s danny de lobelle).









