Vooruit na afschaffen buslijn 44 en afbouw dienstverlening andere lijnen: “Red de Zottegemse bussen”

Vooruit Zottegem heeft  een petitie gelanceerd waarin aandacht wordt gevraagd voor de afschaffing van buslijn 44 in Zottegem  en het afbouwen van de dienstverlening op andere lijnen. Daarnaast vestigt de partij er de aandacht op dat van alle regio’s in Vlaanderen er in de Vlaamse Ardennen procentueel  het meest bespaard moet worden.

Zo moet de vervoerregio Vlaamse Ardennen 15,6% besparen. In reële cijfers is dat meer dan 3 miljoen euro. Dit is veruit het hoogste percentage in Vlaanderen. In de Vlaamse Ardennen dreigt dan ook een kaalslag”, zegt Vlaams parlementslid en Zottegems raadslid Kurt De Loor (Vooruit). “De minister (De Ridder (N-VA), red.) kijkt alleen naar droge cijfers en tabellen, maar verliest daarbij de belangrijkste prioriteit volledig uit het oog: het menselijke en de reizigers. Op die manier wordt de vervoersarmoede georganiseerd.Want openbaar vervoer gaat over mensen. Men vergeet dat heel wat mensen dagelijks rekenen op de bus of de trein. Hoe moeten mensen nog op hun werk geraken? Wat met kinderen en jongeren die naar school of de sportclub willen? Hoe geraken mensen op hun doktersafspraak in het ziekenhuis of in de mutualiteit? Vooral in landelijke gebieden dreigt een verregaande isolatie. Mensen worden er uitgesloten van deelname aan onze samenleving: een bezoekje bij een familielid in het woonzorgcentrum, de wekelijkse markt, een vriend of vriendin, enz. zal niet meer tot de mogelijkheden behoren.  90% van de mensen die vandaag de bus nemen doet dat omdat ze geen alternatief hebben. We kennen allemaal wel mensen die hierdoor getroffen worden. Dit is waanzin en bijzonder asociaal.”

Met Vooruit Zottegem lanceerde De Loor een petitie (zie link) met als titel ‘Red de Zottegemse bussen’ en waarin wordt benadrukt: “Zonder overleg wordt de buslijn 44 in Zottegem afgeschaft. Zonder overleg wordt de dienstverlening op buslijnen 40, 45, 131, 207, 208 en 451/452 afgebouwd.”