Sporthal De Kluize in Scheldewindeke zat driemaal afgeladen vol voor het turnfeest ‘Tempora’ van Turnclub Olympia Oosterzele. Van een mega succes gesproken. Het turnfeest in één woord samengevat: verbluffend. De gymnasten stalen de show. Het publiek beleefde een wervelende show van onze bloedeigen Turnclub Olympia Oosterzele. Daar mag Oosterzele best fier op zijn. Het werd genieten van begin tot einde. TOO bewees nog maar eens dat het één van onze strafste clubs is van ons land. Turnclub Olympia Oosterzele staat er. Gedreven. Enthousiast. TOO blijft Oosterzele op de kaart zetten. Won al veel nationale en internationale prijzen.
De sierlijke gymnasten gaven zich volledig. ‘Tempora’ (Tijden) werd met veel enthousiasme gebracht. Turnclub Olympia Oosterzele blijft de lat heel hoog leggen en waagde zich met ‘Tempora’ aan een groots opgezette en gedurfde show. Alweer een schitterende ervaring voor het jonge volk in de sporthal. Je zag ze tijdens het turnen zo openbloeien. Het turnplezier spat er vanaf. Belangrijk is dat de ‘kidies’ ook al kunnen proeven van het turnplezier. Mooi om zien, mooie taferelen, en of de ouders fier zijn op hun pagadders. Het turnfeest is een totaalspektakel geworden met een mooi verhaal en indrukwekkende nummers in de acro. Adembenemende staaltjes acrobatische gymnastiek. Telkens weerklonk een warm applaus, gejoel en gejuich. Bloed, zweet en tranen moet het gekost hebben om zo’n voorstelling neer te zetten. Repeteren, repeteren, en repeteren, denken wij. Mooi, 405 leden hebben een uitdaging gevonden in het turnen. De gymnasten trokken alle aandacht naar zich toe. Ze bewezen elk op hun domein hun charisma. De programmatie was een schot in de roos. Een show op niveau. ‘Tempora’ werd meesterlijk gebracht.

Het publiek werd getrakteerd op een ijzersterk optreden van Turnclub Olympia Oosterzele. Meteen op kruissnelheid. Het was af. Ja, de zenuwen staan altijd een beetje gespannen, maar niemand twijfelde dat TOO alle harten ging veroveren. ‘Tempora’, een mooie verhaallijn. Het verhaal begint met een luide knal. Drie figuren zoeken overal. De klok (opvallend) staat klaar, de wijzers tikken sereen, maar plots wordt alles stil en donker om hen heen. De cijfers zijn weg, verdwenen in de tijd. Samen gaan ze op zoek naar waar dit leidt. Al dansend en ontdekkend door de tijden heen beleven ze talloze avonturen. Ze reizen tussen de ijsbergen en de piramides, van de bruisende jaren ’80 tot de Charleston-jaren, van het zonovergoten oude Griekenland tot de weelderige tijden van Sissi.


Langzaam maar zeker vinden ze alle verdwenen cijfers en komen ze samen in de hedendaagse tijd. Je werd als het ware meegetrokken op een reis door de tijd vol melodie, een betoverende wereld vol fantasie. Na de pauze ging het crescendo en werd het boeiende verhaal verder gezet. Intens genieten van het spektakel. En dat was het. Het bestuur, de trainers, de gymnasten, de vele medewerkers hebben zich afgesloofd om een heel aantrekkelijk programma aan te bieden. Te oordelen naar de positieve reacties die ‘Tempora’ kreeg, heeft iedereen ademloos genoten. Het publiek laten watertanden, daar is TOO ten volle in geslaagd. ‘Tempora’ kon iedereen bekoren. Knappe muziekkeuze. Elegantie. Sierlijke bewegingen. Een absolute voltreffer. Veel lof. Turnclub Olympia Oosterzele mag fier zijn. Topprestatie. Finaal, alle gymnasten, trainers, bestuur op de turnvloer. Wat een apotheose! Overdonderend applaus. De decibelmeter ging fel de hoogte in toen voorzitster en drijvende kracht Marie – Rose Van Cauwenberghe (een groot hart voor TOO) het woord nam. Marie – Rose, duidelijk heel geliefd in TOO, zal zich het stormachtig applaus nog lang heugen. De waardering sprak boekdelen. ‘Fantastisch gedaan, een dikke proficiat’, zei een zielsgelukkige Marie – Rose, die ook woorden van lof had voor het bestuur, de trainers, de gymnasten, sponsors, alle medewerkers en voor het enthousiast reagerend publiek. Met ‘Tempora’ werd een fel gesmaakte show uit de hoed getoverd. Parels. Hoe de gymnasten dat klaar spelen? Door gewoon plezier te hebben in wat ze doen en door de kracht waarmee ze hun nummers brengen. In een sneltreinvaart volgde het ene nummer na het andere. Heel vlot. Een pluim voor de organisatie. (marcel van de vijver, foto’s danny de lobelle). 








