© Gemeente Herzele

Buitenspeeldag in Herzele: “Cadeau als je met de fiets komt en fietshelm draagt”

Op woensdag 22 april kan je in en rond De Steenhoven in Herzele genieten van de Buitenspeeldag. Wie met de fiets komt en een fietshelm draagt wordt beloond met een cadeau.

“Van 14 tot 17 uur wordt het in en rond De Steenoven één groot speel- en sportterrein vol avontuur, creativiteit en plezier voor kinderen, jongeren en gezinnen. Voor de gelegenheid worden de Kerkkouter en de parking volledig verkeers- en parkeervrij gemaakt, zodat iedereen veilig en zorgeloos kan spelen en ravotten”, licht burgemeester Benjamin Rogiers (Anders), bevoegd voor Jeugd, toe. “De jongste kinderen kunnen zich uitleven in een gezellig kleuterdorp met onder andere stapelstenen en springkastelen. Avontuurlijke jongeren trekken naar het speelbos, waar ze een klimparcours kunnen bouwen, hun fietsvaardigheden testen, lasershooten, rijden met gocarts en inlineskates of zich uitleven op de sportpleintjes. Tieners kunnen dan weer deelnemen aan Archery Tag, een skate-initiatie volgen of hun creativiteit loslaten tijdens een graffitiworkshop. Wie het liever minder intens aanpakt, kan deelnemen aan een djembésessie, schminken, knutselen, virtueel dansen op interactieve dansmatten of een boekenspeurtocht. Kortom: een namiddag vol beweging, plezier en ontmoeting voor jong en oud. De Buitenspeeldag is de kers op de taart van 365 dagen buiten spelen en buiten zijn. Op deze dag geven we kinderen en jongeren dat extra duwtje om samen naar buiten te trekken en volop te genieten van spel en beweging.”

“Op 22 april vindt in Vlaanderen ook de Dag van de Fietshelm plaats. Wie met de fiets naar de Buitenspeeldag komt en een fietshelm draagt, krijgt een appel en een presentje”, geeft schepen van Mobiliteit Evi Baeyens mee (CD&V). “Het idee kwam van burgemeester-voor-één-dag Birgit Aertgeerts tijdens haar passage in Herzele voor het TV-programma Man Bijt Hond.”