Een lezersbrief over de zoektocht naar een tandarts in Zottegem.
(NUUS staat open voor lezersbrieven. De publicatie van een lezersbrief betekent niet altijd dat de NUUS-redactie ook akkoord gaat met de inhoud ervan, red.)
Ik wil via deze weg een enorm maatschappelijk probleem in onze regio aankaarten: het is momenteel onmogelijk om een tandarts te vinden in Zottegem die nog nieuwe patiënten aanneemt.
Wanneer je tandartspraktijken opbelt, is de eerste vraag steevast: “Bent u al patiënt?”. Zodra je antwoordt met “nee”, volgt direct de koude douche: “Oh, sorry, wij nemen geen nieuwe patiënten meer aan.”
Dit is een absurde situatie. Hoe kan iemand een patiënt worden als je niet eens de kans krijgt om een eerste afspraak te maken? Het is een vicieuze cirkel. Het lijkt wel alsof je een ‘privéclub’ moet binnenraken om gewoon tandzorg te krijgen.
Wij worden als potentiële patiënten volledig in de kou gelaten. Waar kunnen we nog terecht? Als je geen tandarts vindt, vind je ook geen preventieve zorg, wat uiteindelijk leidt tot spoedgevallen. Zottegem kampt met een ernstig tekort en de huidige tandartsen sluiten hun deuren voor nieuwe mensen.
Wanneer wordt dit flauwekul-beleid aangepakt?
Met beleefde groet,
Inwoner van Zottegem







