Geraardsbergen. Er valt ook nog goed nieuws vanuit het AZORG-ziekenhuis in Geraardsbergen te rapen. Na zeven jaar is er dinsdag 30 juni opnieuw een spoedkeizersnede uitgevoerd in de stad.
Het ging om een bevalling op 36 weken. Zowel moeder als kind maken het goed. Moeder en baby werden na de ingreep met de ambulance overgebracht naar de AZORG-campus Aalst. Volgens lokale bronnen zou het om een meisje gaan, genaamd Louise.
Dit is een opmerkelijk en hoopgevend bericht voor de zorg in campus Geraardsbergen. De spoedafdeling en verloskunde in Geraardsbergen zijn al enkele jaren gelden afgebouwd.
De mogelijkheid om spoedkeizersneden lokaal uit te voeren was de afgelopen jaren sterk beperkt of afwezig. Dat er nu opnieuw zo’n ingreep kon plaatsvinden, is dan ook een belangrijk signaal voor de bereikbaarheid van acute zorg in de regio.
Julien Borremans







