Rock Zottegem voorziet digitale festivalbuddy voor mensen met een beperking

Tijdens Rock Zottegem zullen festivalgangers met een beperking gebruik kunnen maken van een digitale festivalbuddy. Het initiatief is een samenwerking met Dito vzw en heeft als doel van Rock Zottegem een zo toegankelijk mogelijk festival te maken. Om dezelfde reden werd ook het podium voor mensen die minder mobiel zijn uitgebreid, er is aangepast sanitair voorzien en is er een tijdens het festival een actie om mensen te sensibiliseren rond mensen met een auditieve beperkering.

“Wij willen dat mensen met een beperking op een zorgeloze manier kunnen genieten van het festival. Tijdens het festival kunnen ze via whatsapp contact opnemen met Dito, de Zottegemse Festivalbuddy”, licht organisator Kurt De Loor toe. “Ze kunnen er terecht met hun praktische vragen of ze kunnen laten weten waar ze zijn en assistentie vragen. Zo kan iedereen met een gerust gemoed meefeesten. Dat stelt niet alleen de festivalliefhebber met een beperking gerust, maar ook de begeleiders. Bij aankomst op het festivalterrein krijgen ze alle praktische info mee.”

Tijdens het festival wil de organisatie ook aandacht vragen voor mensen met een auditieve beperking.

“Wie denkt aan mensen met een beperking op een festival, denkt vaak aan mensen in een rolstoel. Om ervoor te zorgen dat ook mensen met een auditieve beperking zich welkom voelen, gaan we onze festivalgangers gebarentaal leren. We gaan op zoek naar 100 mensen die op het festival ‘Veel plezier op Rock Zottegem’ willen gebaren. Een warme actie om onze festivalgangers bewust te maken dat niet iedereen een muziekfestival op dezelfde manier beleeft, maar dat iedereen een fijne festivalzomer verdient”, aldus De Loor. “We voorzien een groot podium voor mensen met een rolstoel of mensen die niet zo mobiel zijn, van daar kunnen ze de optredens zo goed als vanop de eerste rij bekijken. Er is ook aangepast sanitair voorzien en wie aankomt wordt door onze partners van Dito vzw ontvangen en begeleid naar het podium als ze dat wensen. Via onze grote schermen verwelkomen we al onze bezoekers ook in gebarentaal en voor de deuren open gaan doen we samen met Dito vzw nog een rondgang op het festivalterrein om ervoor te zorgen dat ons terrein maximaal toegankelijk is en er geen obstakels meer zijn. Soms gaat het om kleine dingen, zoals een kabel die over de weg ligt. Als organisator moet je daar ook oog voor hebben.”