Idegem. Zondag 19 juli brak er in de Ninoofsestraat in Idegem een hevige woningbrand uit. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen al door het dak van de woning.
Het vuur woedde hevig en de woning brandde volledig uit. Van het dak schiet enkel het gebinte over. De schade is aanzienlijk. De woning ging volledig verloren. De brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg naar de aanpalende woning. De bewoners waren op het moment van de brand niet aanwezig. Toen ze aankwamen, werden ze door de hulpdiensten opgevangen.
Wel werd volgens getuigen ter plaatse een raam van de woning uitgeslagen om een hond te kunnen bevrijden. De brandweer bleef lang ter plaatse om na te blussen.
De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. Omwonenden werden dan ook dringend gevraagd om deuren en ramen gesloten te houden en ventilatiesystemen uit te schakelen.
Versterking vanuit Denderleeuw
De brandweer van Geraardsbergen kwam ter plaatse met een tank-, een zieken- en een ladderwagen. Omdat extra capaciteit nodig was, moest een autopomp vanuit Denderleeuw worden opgeroepen.
De woning is door de brand onbewoonbaar geworden. De oorzaak van de brand is voorlopig nog onbekend.
Later meer.
Julien Borremans








