Geraardsbergen. In provinciaal domein De Gavers geldt momenteel een tijdelijk zwemverbod in de Gaverplas. De aanwezigheid van blauwalg vormt een gezondheidsrisico, waardoor zwemmen voorlopig niet is toegestaan.
Bezoekers kunnen wel nog terecht op het strand en in de waterspeeltuin. Ook zonnen en spelen in het zand blijven mogelijk. Het Gaverveer vaart normaal verder, maar de bootverhuur is tijdelijk gesloten. De wandelpaden in het domein blijven eveneens toegankelijk.
Terugkerend fenomeen
Blauwalg is een terugkerend probleem tijdens warme periodes in veel wateren. De giftige algen kunnen huidirritatie, maag- en darmklachten en in ernstige gevallen ernstigere gezondheidsproblemen veroorzaken. De beheerders van De Gavers volgen de waterkwaliteit daarom nauwgezet op. Zodra nieuwe metingen aantonen dat het water veilig is, wordt het zwemverbod onmiddellijk opgeheven.
De richtlijnen rond blauwalg werden uitgewerkt in samenwerking met Departement Zorg en de Vlaamse Milieumaatschappij. Praktisch betekent dit dat er een zwemverbod in de Gaverplas geldt. Bootjes varen is eveneens niet toegelaten. Strand, waterspeeltuin en wandelpaden blijven open.
De Gavers blijft dus grotendeels toegankelijk voor dagjestoeristen, met uitzondering van zwemmen en bootverhuur.
Julien Borremans







