3D-beeld Galgstraat © Stad Oudenaarde

Oudenaarde vraagt inwoners feedback over voorontwerp Galgestraat en Vlaanderenstraat

Stad Oudenaarde organiseert van 10 augustus tot en met 15 september een bevraging over het voorontwerp voor de riolerings- en wegenwerken in de Galgestraat en Vlaanderenstraat in samenwerking met Aquafin. Iedereen die de buurt kent of gebruikt, kan het voorontwerp raadplegen en opmerkingen of suggesties bezorgen via inspraak.oudenaarde.be.

“Tijdens een infomarkt op 9 juni stelden Aquafin en de stad Oudenaarde het voorontwerp voor aan de buurt. Omdat het ontwerp nog niet definitief is, volgt nu een publieke bevraging. Niet alleen omwonenden, maar ook bezoekers van de sportsite, ouders van leerlingen van de nabijgelegen school, handelaars, passanten en andere gebruikers van de omgeving kunnen hun ervaringen en suggesties delen”, zegt burgemeester John Adam (Anders), bevoegd voor Communicatie en Participatie. “We willen zoveel mogelijk mensen de kans geven om mee na te denken over de toekomst van deze buurt. Wie liever niet digitaal deelneemt, kan bovendien ook terecht in de nabijgelegen sporthal Rodelos. Daar zijn papieren invulformulieren beschikbaar.”

“De geplande werken van Aquafin en de stad combineren de vernieuwing van de riolering met een heraanleg van de openbare ruimte. De verouderde riolering wordt vervangen door een gescheiden stelsel voor afvalwater en regenwater”, voegt schepen van Openbare Werken Maarten Blondeel (Meer dan Groen) toe. “Daarnaast voorziet het voorontwerp wadi’s om regenwater op te vangen en te laten infiltreren. De straten krijgen bovendien een inrichting met aandacht voor groen, verkeersveiligheid en leefkwaliteit, zodat de omgeving beter bestand is tegen hevige regenval en langere droge periodes. De rioleringswerken zijn noodzakelijk, maar we willen van deze gelegenheid ook gebruikmaken om de straten toekomstgericht herin te richten. Zo combineren we verschillende investeringen in één project. Tot en met 15 september kan iedereen het voorontwerp raadplegen en opmerkingen of suggesties bezorgen via inspraak.oudenaarde.be. Daarbij is er ruimte voor aandachtspunten over onder meer parkeren en bereikbaarheid, verkeersveiligheid, groen, wateroverlast, hitteproblemen en andere locaties of situaties die volgens gebruikers bijzondere aandacht verdienen. Alle reacties worden zorgvuldig bekeken en afgewogen. Bij de verdere uitwerking van het ontwerp brengen we die samen met andere belangrijke elementen, zoals de technische haalbaarheid, verkeersveiligheid, regelgeving en het beschikbare budget. Zo komen we tot een evenwichtig en doordacht ontwerp.”

“Nadien werken Aquafin en de stad aan een definitief ontwerp, volgt de aanvraag van de omgevingsvergunning en de aanbesteding van de werken”, besluit burgemeester John Adam. “Als alle procedures volgens planning verlopen, kunnen de werken in de loop van 2028 starten. Daarvoor volgt nog een infomarkt met een concreet draaiboek. Alle informatie nalezen kan via www.oudenaarde.be/voorontwerp-galgestraat-vlaanderenstraat.”