Jera Redant mikt op topresultaat bij Miss Elite 2026 in Egypte

Geraardsbergen. Jera Redant (19), Miss Exclusive 2025, vertegenwoordigt België tijdens de internationale finale van Miss Elite 2026 in Egypte. De finale vindt plaats op 18 september. Jera verblijft tien dagen in het land en neemt er deel aan een intensief programma.

“Ik heb momenteel nog niet zoveel stress”, vertelt Jera. “Ik denk dat het vooral op de luchthaven zal doordringen wanneer ik afscheid neem van mijn familie. Dan stap ik alleen op het vliegtuig en is het game face on.”

Intensieve voorbereiding
Tijdens haar verblijf staan verschillende activiteiten op het programma, waaronder golf, een beach horse ride, tennis en karten. De finalisten worden daarbij niet alleen beoordeeld op hun prestaties, maar vooral op hun inzet, sociale vaardigheden en betrokkenheid.

Jera bereidde zich de voorbije maanden voor met catwalk- en mediatraining. Ze oefende onder meer haar presentatie en kreeg tips om vragen van de jury te beantwoorden. Omdat de wedstrijd volledig in het Engels verloopt, besteedde ze ook aandacht aan haar taalvaardigheid.

Aan Miss Elite 2026 nemen naar verwachting 34 tot 36 landen deel. Jera hoopt op een plaats in de top tien. “Dat zou ik echt een mooi resultaat vinden. België is internationaal misschien niet het grootste land in dit soort wedstrijden. Als ik tussen de grote Aziatische landen in de top tien kan eindigen, zou ik daar enorm blij mee zijn.”

Positieve boodschap
Tijdens de verkiezing wil Jera vooral zichzelf blijven en een positieve boodschap uitdragen. “Het maakt niet uit van welke afkomst je bent, welke rugzak je meedraagt of wie je bent. Je kunt het. Geen enkele droom is te groot.”

De wedstrijd wordt voor haar ook een eerste kennismaking met Egypte. Ze kijkt ernaar uit om naast de competitie het land en de cultuur te ontdekken. “Ik ga er zeker dubbel en dik van genieten. Het is een unieke ervaring.”

Haar familie steunt haar volledig, al leven zij volgens Jera meer mee dan zijzelf. Enkele familieleden en sponsors zullen naar Egypte reizen om de finale bij te wonen.

Na haar deelname wil Jera actief blijven binnen de organisatie van Miss Exclusive. Ze hoopt toekomstige kandidaten te begeleiden bij hun voorbereiding op internationale verkiezingen. Eerst wacht echter de grote uitdaging in Egypte. “Ik hoop natuurlijk dat ik met een mooi resultaat én een kleurtje terugkom”, besluit ze lachend.

Julien Borremans