In aanloop naar het Vlaamse wielervoorjaar lanceert Pastati, het pastamerk van maatwerkbedrijf Aarova uit Oudenaarde, een nieuwe Flandrien Pasta met bijhorende Flandrien-saus gemaakt met lokale ingrediënten.
De wielvormige pasta wordt volledig geproduceerd in Oudenaarde en afgewerkt met lokale ingrediënten zoals Ename bier en prei van een lokale teler. Met deze editie wil Aarova de link leggen tussen koers, streekproducten en sociaal ondernemerschap. Tijdens verschillende wielerplaatsen in de regio zal Pastati met een foodtruck aanwezig zijn om het publiek te laten proeven.
“Pastati is geen klassiek pastamerk. De volledige productie gebeurt in de ateliers van maatwerkbedrijf Aarova in Oudenaarde. Daar werken gemotiveerde medewerkers dagelijks aan dagverse pasta en ravioli’s voor restaurants, traiteurs en speciaalzaken”, klinkt het vanuit Aarova. “Ons merk werd in 2016 opgericht en groeide uit tot een sterk voorbeeld van sociaal ondernemerschap in Vlaanderen. Pastati combineert ambacht, duurzaamheid en lokale samenwerking. Bij Pastati draait alles rond smaak, kwaliteit en mensen. Onze pasta’s worden traag gedroogd, met respect voor het product en het vak. De Flandrien-editie – herkenbaar aan de wielvormige pasta – is speciaal ontwikkeld met het. De bijhorende Flandrien-saus is opgebouwd rond lokale ingrediënten: Ename bier, prei van een lokale teler en fgewerkt met ‘kasseitjes’ van Breydelspek of groene broccoli. Een gerecht dat niet alleen verwijst naar de kasseiklassiekers, maar ook naar de rijke landbouw- en streekproducten van de Vlaamse Ardennen.”
“Tijdens het voorjaar zal Pastati met een eigen foodtruck aanwezig zijn op verschillende wielerlocaties in de regio. Op zondag 15 maart maken bezoekers en deelnemers van de Cyclo van Nokere Koerse als eersten kennis met de Flandrien Pasta. Ze kunnen er niet alleen proeven van het nieuwe gerecht, maar ook het verhaal achter het merk ontdekken.Kwaliteit voorop Pastati levert vandaag al aan tal van chefs, traiteurs en high-end winkels. De productie gebeurt volgens de hoogste voedselveiligheidsnormen, met aandacht voor duurzaamheid en clean label ingrediënten. De verpakking is vervaardigd uit gerecycleerde materialen en opnieuw recycleerbaar binnen de voedselketen.
Meer info?






