Vanaf morgen maandag 16 maart wordt er in opdracht van Fluvius gewerkt in de omgeving van de Elenestraat en de Bruggenhoek. De werkzaamheden zouden – afhankelijk van de weersomstandigheden – ongeveer twee weken duren en worden in twee fasen uitgevoerd. Er is een omleiding voorzien via de Voetbalstraat en Grote Lage (deel tussen Voetbalstraat en Elenestraat) waar tijdens deze werken eenrichtingsverkeer ingevoerd wordt, respectievelijk richting Grote Lage en richting Elenestraat. Parkeren blijft er wel toegelaten.
- Fase 1 – Hierbij situeert de werfzone zich in de Elenestraat vanaf huisnummer 5 tot aan het kruispunt met de Grote Lage, (enkel) langs de kant van de onpare huisnummers. In dit gedeelte van de Elenestaat zal dan alleen verkeer richting centrum toegelaten zijn (ook voor het verkeer vanuit de Beislovenstraat). Het verkeer vanuit het centrum of komende van de Buke moet omrijden via de Voetbalstraat en Grote Lage naar de Elenestraat.
- Fase 2 – Na voltooiing van de werken in fase 1 wordt er verder gewerkt vanaf het kruispunt Elenestaat-Beislovenstraat via de Bruggenhoek tot aan het kruispunt met de Voetbalstraat. Dan zal er in de Elenestraat enkel nog in het gedeelte tussen de Beislovenstraat en Bruggenhoek eenrichtingsverkeer (richting centrum) van toepassing zijn. Verkeer vanuit de Beislovenstraat kan dan beide richtingen uit. Ter hoogte van de werfzone in het deel van de Bruggenhoek zal alleen verkeer richting Buke toegelaten zijn. Verkeer vanuit het centrum moet via de Voetbalstraat en Grote Lage omrijden naar de Elenestraat. Verkeer komende van de Buke moet via de Voetbalstraat, Grote Lage en Elenestraat omrijden richting centrum.







