Kunstendag voor Kinderen in Zottegem

Op zondag 18 november organiseert de stad Zottegem een heuse kunstendag voor kinderen. Ontdek hierna het indrukwekkende programma!

Elk jaar op de derde zondag van november viert Vlaanderen de Kunstendag voor Kinderen. Op die dag kunnen kinderen en hun familie een hele dag kunst beleven. Alle kunsten komen aan bod:   theater, film, muziek, dans,   architectuur, literatuur, beeldende kunst en combinaties daarvan. Je kan voorstellingen bijwonen, je op een tentoonstelling laten rondleiden of aan een workshop meedoen. Kunstendag voor Kinderen is een initiatief van de Vlaamse minister van Cultuur.

Lokaal slaan CC Zoetegem, Centrum voor Streekgeschiedenis, Huis van het kind, Bibliotheek, SABK en SAMWD de handen in elkaar om samen een parcours te cre ëren langs volgende locaties:

SABK

Workshop: druktechniek met mousse op papier (gekke fantasiedieren): naar aanleiding van de Kunstendag voor Kinderen zwaait de Stedelijke Academie voor Beeldende Kunst Zottegem haar deuren open.

 • Trapstraat 45
 • vanaf 5 jaar
 • vrij in en uit tussen 14u en 17u
 • gratis deelname

CENTRUM VOOR STREEKGESCHIEDENIS – Stadhuis

Interactieve wandeling Zottegem met Egmont: Graaf Lamoraal van Egmont was een machtig edelman. Toch liep het slecht met hem af. In 1568 werd hij onthoofd. Hoe kon het zover komen?

In een educatieve zoektocht onder begeleiding van een gids, krijgen de kinderen een antwoord op de vragen: wie was Lamoraal? Wanneer leefde hij? Wat heeft hij zoal gedaan? Waarom koos hij voor Zottegem? Hoe zag zijn kasteel en ons dorp er toen uit? Heeft het kasteel een spook? Waarom liet de koning hem onthoofden? Waarom werd hij onder onze kerk begraven? Waarom heeft hij twee standbeelden? En meer nog…wat betekende hij voor onze Stad Zottegem. Aan de hand van de tastbare overblijfselen, tal van verhalen en leuke opdrachten maken de kinderen op een speelse manier kennis met de figuur Egmont en het verleden van de stad Zottegem.

 • vertrek aan het Centrum voor Streekgeschiedenis, Markt 1
 • vanaf 5 jaar
 • vooraf inschrijven via cvs@zottegem.be, 09  364 64 58
 • om 11u en 15u
 • gratis deelname

Kasteel van Egmont (bibliotheek)

Workshop Mooss: Recht naar de ruimte (audiovisuele kunst)

Tijdens deze workshop denk je na over wat jij wil tonen of laten horen aan iedereen die na jou komt. Of aan de wezens in de ruimte. Je maakt een filmpje waarin je een stukje van je favoriete film naspeelt, je neemt je beste mop op, je toont je strakste dansmoves, …

 • 8 tot 12 jaar
 • 13u30 tot 16u30
 • max 15 deelnemers, inschrijven uitbalie@zottegem.be, 09  364 69 33
 • gratis deelname

SAMWD zingt: workshop Samen zingen met het kinderkoor van SAMWD Zottegem: In deze workshop gaan we aan de slag met het instrument dat iedereen altijd bij zich heeft: DE STEM! We nemen jullie mee in de betoverende wereld van klank en muziek door samen te zingen en te bewegen. Sinds dit schooljaar heeft SAMWD Zottegem een heus kinderkoor dat elke week dolenthousiast samen zingt. Iedereen die graag eens wil meezingen is welkom! We zingen over miauwende katten, schertsende meeuwen en andere gekke dieren. We sluiten deze workshop af met een concertje waarop iedereen welkom is om te komen luisteren!

 • gratis deelname
 • Ridderzaal
 • om 10u, concertje om 10u50
 • vooraf inschrijven niet nodig

Hapje en drankje tussendoor. Het leescaf é is doorlopend open van 10 tot 17u.

CC ZOETEGEM / CULTUURCAF é FOYER

Theatervoorstelling Pluche / Theater Speelman: Speelman jaagt de fantasie de hoogte in en sleurt zijn publiek mee in een humoristisch, magisch, wonderbaarlijk, wetenschappelijk experiment, uitgevoerd op de hoogstpersoonlijke knuffels van de kinderen.

Breng je knuffel mee naar de voorstelling en leen ze voor één keer uit aan de wetenschap. Nà de voorstelling krijg je je knuffel natuurlijk ongehavend terug, al zal je hem n ét ietwat anders bekijken.

 • CC Zoetegem
 • voorstelling om 11u en 14u
 • vanaf 3 jaar
 • tickets €4, uitbalie@zottegem.be of 09  364 69 33, www.cczoetegem.be

Familiecaf é met zachte knutsels / Huis van het Kind Zottegem: Naar aanleiding van Kunstendag voor Kinderen zal Huis van het Kind Zottegem de familievoorstelling ‘Pluche’ in CC Zoetegem omkaderen met een zacht onthaal, fijne knutsels en heel wat lekkers.

 • Cultuurcaf é Foyer
 • doorlopend open van 11u tot 17u

Het volledige programma kan je nalezen op www.zottegem.be.

X