Vrijwilligers slaan handen in elkaar in VBS Sint-Katrien!

In navolging van de succesvolle tuin- en klusdag vorig schooljaar, organiseerde VBS Sint-Katrien een nieuwe tuin- en klusdag op zaterdag 5 oktober.

“Als school beschikken we over 2500m ² tuin en bos. Uiteraard vraagt zo’n uitgestrekt domein heel wat onderhoud. Samen met het oudercomit é werd vorig schooljaar het idee gelanceerd om een tuin- en klusdag te organiseren. Enerzijds krijgen ouders door dergelijk initiatief de kans om mee te participeren in het schoolgebeuren, anderzijds is dit uiteraard kostenbesparend voor de school. Een win-win situatie dus”, zegt directeur Maarten De Boe.

Ongeveer 20 deelnemers schreven zich in waaronder ouders, grootouders leden oudercomit é, leerkrachten.
“ We hebben bergen werk verzet en het resultaat mag er opnieuw zijn. Onze tuin ligt er opnieuw proper bij.

Daarnaast werden ook enkele opberglokalen grondig opgeruimd en kreeg onze schoolbibliotheek vorm.
Het jaarthema dit schooljaar is “Leesfeesten en boekenbeesten”.

De school, het oudercomit é en het Davidsfonds Steenhuize-Wijnhuize hebben geïnvesteerd in een schoolbibliotheek met bijna 1000 boeken. Al deze boeken werden tijdens de tuin- en klusdag   gesorteerd volgens genre en niveau en kregen een plaats in zwerfboxen. Deze boxen zullen nu door onze school zwerven en onze leerlingen heel veel leesplezier bezorgen.

Iedereen keerde na een uitgebreid broodjesbuffet en een warme tas soep huiswaarts met een voldaan gevoel.

Via deze weg wens ik nogmaals alle deelnemers te bedanken voor hun engagement.”, aldus de dankbare directeur.