Veel sfeer en emotie op spaghettifestijn van Groen

Gemeenteraadslid Roswitha Gerbosch verlaat Oosterzele

Op zaterdag 15 februari vond  het  jaarlijkse spaghettifestijn  van Groen Oosterzele plaats. ‘We zijn jullie dankbaar voor de talrijke opkomst. Dankbaarheid was de rode draad. Dankbaarheid voor allen die ons gesteund hebben, vrijwilligers die de handen uit de mouwen staken voor en achter de schermen. Dankbaar naar de 23 mensen die publiekelijk een stap naar voor hebben gezet om GROEN op de kaart te zetten. Dank aan Barbara die ons lanceerde’, speechte Jeroen Logghe’. ‘We hebben ons voorgenomen om naar buiten te plooien, om naast kritisch ook constructief samen te werken en verbondenheid te cre ërren. We willen snelheid maken en iedereen die vooruit wil op vlak van milieu, klimaat en een warme samenleving, willen we de hand reiken’. En dat hebben we gedaan’. (Reporter 17, DDL, foto’s Groen)

Het was een speciale editie, gezien boegbeeld Roswitha Gerbosch de fakkel doorgeeft aan Maaike Afschrift, die zich op haar beurt tijdelijk laat vervangen door Steven Verstuyft.    ‘We gaan Roswitha erg missen’, aldus voorzitter Jeroen Logghe.  ‘Niet alleen heeft  ze  een groot netwerk, met haar enthousiasme krijgt Roswitha  ook mensen in beweging. We deden met haar nog onze Valentreinactie. Op dat moment realiseerde ik mij dat dit waarschijnlijk de laatste keer was dat ik samen met Roswitha mensen op een leuke manier enthousiast maakte voor een project waar wij in geloven. Haar vervangen zal niet evident zijn. Gelukkig hebben wij goede mensen in onze ploeg van Groene Doeners.’

‘Ik blijf Groen Oosterzele volgen en steunen’

‘Ik zal Oosterzele en iedereen van Groen, van onbekende stemmer tot medegemeenteraadslid heel erg missen’, verklaart Roswitha Gerbosch in haar afscheidswoord.’ Acht jaar lang was ik een gezicht van Groen, van vervanger tot lijsttrekker.    Ik ben blij om wat komen gaat maar verdrietig om wat ik achter laat. Maar uiteraard blijf ik Groen Oosterzele volgen en steunen!’ Maaike Afschrift geeft in haar speech meteen aan waar Roswitha Gerbosch haar stempel gedrukt heeft:’Voor Groen neem ik vanaf maart het warme zitje van Roswitha over in de Oosterzeelse gemeenteraad. Waar het voor mij in de komende jaren om gaat, kan ik samenvatten in twee woorden, die nog wat passen in de sfeer van Valentijn: liefhebben en verleiden. Ik ga partij trekken voor wat ik liefheb de natuur en biodiversiteit in onze gemeente, onze grond, landbouw en ons voedsel, leefmilieu, het burgemeestersconvenant voor klimaat, en sociaal-maatschappelijk en persoonlijk welzijn. En daarvoor hoop ik mensen te verleiden tot een andere manier van aan politiek doen: meer samen zoeken, out of the box denken, in een cultuur van debat en synergie in kleine stapjes gestaag en onverstoorbaar aan een project werken, maar durven terugkomen op foute beslissingen en standpunten of visies op een rustige manier toch radicaal in vraag durven stellen.’ Om familiale redenen zal Maaike Afschrift meteen na haar eedaflegging zich tijdelijk laten vervangen door Steven Verstuyft.

ingezonden foto

Als artiest verwijst Steven  in zijn speech  onmiddellijk naar een collega.’Op de radio een paar weken terug had Wim Opbrouck  het  over  dat de mensen mekaar zo weinig meer gunnen. Wel,  nietzo  bij Groen Oosterzele. Deze  tijdelijke functie  zal me de kans geven om nog meer vertrouwd te  worden, in te werken  in  wat er gaande is op gemeentelijk niveau. In het verkiezingjaar 2018 had ik aan  onze voorzitter  reeds doorgegeven dat ik bereid was in te vallen indien nodig. De voltallige ploeg  van Groen  geeft mij nu zijn zegen én steun om mijn stempel te drukken. Door mijn wetenschappelijke opleiding ben ik al gauw aangetrokken tot dossiers waar wat techniek bij komt kijken. Als kunstenaar  hecht ik ook  veel belang aan  het artistieke  en aan ons cultureel erfgoed, iets waarin we ook in Oosterzele rijk zijn en  veel  kunnen  mee doen. Ook mijn activistisch kantje zal vorm krijgen, niet alleen in de gemeenteraad maar ook als Bloempotridder  op  het kunstparcours, dat dit jaar doorgaat  in Balegem, met de titel “Steengoed”.’ En daarmee verleidde ook Steven Verstuyft alvast het aanwezige publiek om de Oosterzeelse rijkdom te ontdekken.     Reporter 17