Regenboogzebrapad in Horebeke

Op voorstel van Groen keurde het gemeentebestuur van Horebeke  op de gemeenteraad het voorstel goed om een regenboogzebrapad aan te leggen. Zo’n zebrapad vraagt mee aandacht voor de diversiteit en het aanvaarden van lesbische, homoseksuele, biseksuele en transgender mensen (lhbt’ers).
Groen stelt voor dit zebrapad aan de Arcadia te plaatsen, gezien dit de ontmoetingsplaats is in onze gemeente waar jong en oud langskomen. Groen wil op die manier letterlijk in de verf zetten dat iedereen welkom is. De regenboogkleuren staat namelijk voor vrede, verdraagzaamheid en diversiteit.
Elk jaar wappert reeds in Horebeke de regenboogvlag naar aanleiding van de Internationale Dag Tegen Holebi, Trans- en Interseksefobie. Met de aanleg van een regenboogzebrapad wil Groen een permanent signaal geven dat er in onze gemeente geen plaats is voor holebi- of transfobie of voor elke andere vorm van onverdraagzaamheid en discriminatie.
X