Zottegem zoekt helpers voor voorbereiding Lichtfestival

Het driedaagse Egmont Lichtfestival op 23, 24 en 25 februari komt stilaan dichterbij. In de voorbereiding daarvan zijn de stad, vzw ZandZand als het creatieve brein achter dit evenement en Studio Sandy uit Oostende die de productie in handen heeft, op zoek naar helpende handen die een steentje willen bijdragen aan enkele lichtinstallaties.

  • ‘Kaarsen’ maken – Het is de bedoeling dat men bij het bezoek aan het Lichtfestival in de Heldenlaan onder een hemel van grote ‘kaarsen’ zal kunnen wandelen. Het maken van die ‘kaarsen’ omvat het knippen van stukken stof, deze rond een buis draaien en vastlijmen. Volwassenen die hierbij willen helpen, zijn welkom op de woensdagen 10, 17, 24 en/of 31 januari, telkens van 10 tot 12 uur, in de polyvalente zaal van WZC Egmont.
  • Wilgencirkels maken – Geen lichtfestival zonder lichtsculpturen en hiervoor zijn niet minder dan 2.000 cirkels van wilgentakken nodig. Deze wilgencirkels (in alle formaten) kan men naar eigen keuze thuis vlechten (wilgentakken vanaf 10 januari en instructievideo ter beschikking) of in groep, ook in WZC Egmont op 10, 17, 24 en 31 januari maar in de namiddag doorlopend tussen 14 en 19 uur. Thuisgemaakte wilgencirkels kunnen tot 2 februari achtergelaten worden in de tuin van het woonzorgcentrum.
  • Lichtsculpturen maken – Met die wilgencirkels wordt daarna aan de slag gegaan om lichtsculpturen te maken (beplakken met papier). Met wie hierbij een handje wil toesteken, wordt afspraak gemaakt – eveneens in de polyvalente zaal van WZC Egmont – tijdens de krokusvakantie, van maandag 12 tot en met vrijdag 16 februari, doorlopend van 10 tot 16 uur. Inschrijven voor elk van deze activiteiten kan via zottegem.be/festival. Wie eenjarige wilgentakken ter beschikking wil stellen, kan dit laten weten telefonisch via 0474 86 79 43 of per e-mail naar lisa@zandzand.