Er wordt nog een zwerfvuilcamera aangekocht in Zwalm

 

De gemeente Zwalm blijft vastberaden in haar inzet om zwerfvuil en sluikstort aan te pakken. Met de aankoop van een nieuwe zwerfvuilcamera zet de gemeente opnieuw een belangrijke stap in deze strijd.

Zwerfvuil en sluikstort blijven een hardnekkig probleem dat niet alleen onze leefomgeving aantast, maar ook aanzienlijke financiële kosten met zich meebrengt. Jaarlijks worden er aanzienlijke sommen besteed aan het opruimen van afval dat onverantwoordelijk is achtergelaten in de bermen, langs de weides, in de natuur. “De overlast is nijpend zowel op afgelegen locaties of plekken met beperkte sociale controle als langs de drukke wegen, denken we maar aan de Stationsstraat” zegt Francia Neirinck (voorZwalm), schepen voor o.m. milieu en afvalbeleid in Zwalm.

“Momenteel zijn er al twee zwerfvuilcamera’s actief op ons grondgebied, waarmee we positieve resultaten boeken: we hebben al diverse tientallen GAS-boetes moeten innen. Met de toevoeging van een derde camera versterken we onze capaciteit om overtreders te identificeren. We hebben er echt genoeg van: nog steeds wordt ons mooie Zwalm ontsierd door zwerfvuil. Ondanks onze inspanningen, zien we helaas nog steeds mensen die ons mooie Zwalm verprutsen met hun afval. Maar we blijven vastberaden om onze gemeente schoon en leefbaar te houden”, zegt schepen Francia Neirinck vastbesloten.

Naast het gebruik van technologie blijft de gemeente verder inzetten op preventie en bewustmaking. De gemeente Zwalm organiseert regelmatig zwerfvuilacties en werkt nauw samen met scholen om bewustwording te creëren en acties te ondernemen. ‘Zo dragen we met z’n allen bij aan een schoner en mooier Zwalm’.

De gemeente Zwalm blijft vastberaden in haar inzet om zwerfvuil en sluikstort aan te pakken. Met de aankoop van een nieuwe zwerfvuilcamera zet de gemeente opnieuw een belangrijke stap in deze strijd.

Zwerfvuil en sluikstort blijven een hardnekkig probleem dat niet alleen onze leefomgeving aantast, maar ook aanzienlijke financiële kosten met zich meebrengt. Jaarlijks worden er aanzienlijke sommen besteed aan het opruimen van afval dat onverantwoordelijk is achtergelaten in de bermen, langs de weides, in de natuur. “De overlast is nijpend zowel op afgelegen locaties of plekken met beperkte sociale controle als langs de drukke wegen, denken we maar aan de Stationsstraat” zegt Francia Neirinck (voorZwalm), schepen voor o.m. milieu en afvalbeleid in Zwalm.

 

“Momenteel zijn er al twee zwerfvuilcamera’s actief op ons grondgebied, waarmee we positieve resultaten boeken: we hebben al diverse tientallen GAS-boetes moeten innen. Met de toevoeging van een derde camera versterken we onze capaciteit om overtreders te identificeren. We hebben er echt genoeg van: nog steeds wordt ons mooie Zwalm ontsierd door zwerfvuil. Ondanks onze inspanningen, zien we helaas nog steeds mensen die ons mooie Zwalm verprutsen met hun afval. Maar we blijven vastberaden om onze gemeente schoon en leefbaar te houden”, zegt schepen Francia Neirinck vastbesloten.

Naast het gebruik van technologie blijft de gemeente verder inzetten op preventie en bewustmaking. De gemeente Zwalm organiseert regelmatig zwerfvuilacties en werkt nauw samen met scholen om bewustwording te creëren en acties te ondernemen. ‘Zo dragen we met z’n allen bij aan een schoner en mooier Zwalm’.