Merelbeke – Melle cursus-reeks “Goed in je vel”

 Informatie over de komende cursus-reeks over geestelijke gezondheid “Goed in je vel” gegeven door enkele eerste-lijns-psychologen alsook ondersteunende tweede verstrekkers (huisartsen, afdelingshoofd WZC, apotheker en thuisverpleegkundige) in het cultuurhuis van Merelbeke tijdens het komende najaa

Het project is inhoudelijk uitgewerkt door Siska Wouters, Nathalie Haeck en Tine Daeseleire, allen ELP’s, verbonden aan de ELP-academie en (Nathalie) aan de UGent en gaat uit van Pluk-je-geluk/de Vlaamse Geluksdriehoek. In een vijftal sessies wordt er, aan de hand van enkele concrete thema’s zoals werken aan gezonde relaties, inzetten op concrete levensdoelen, mild zijn voor jezelf e.d. in groep gewerkt aan het versterken van de geestelijke gezondheid.

Hier in Merelbeke-Melle kozen we voor een eveneens laagdrempelige, niet klinische setting van het Cultuurhuis, de deelname is gratis, inschrijving via het GSM-nummer of de mail

is aanbevolen, maar niet noodzakelijk. Mensen kunnen één of meerdere sessies bijwonen.  Wie willen we includeren: volwassenen – iedereen die (even) uit evenwicht is, mensen die het gevoel hebben er alleen voor te staan (eenzaamheid), mensen die worstelen met het leven (zingeving). Zeer breed dus, bewust niet-ziekte gericht.
Wie vervoer nodig heeft – er is via de gemeente gratis vervoer voorzien door de Mindermobielencentrale – meldt zich best minimaal één week op voorhand aan via het genoemde GSM-nummer/mailadres.

Met dit initiatief willen we als eerstelijnshulpverleners het brede thema van geestelijke gezondheid op een positieve en laagdrempelige manier bekend maken alsook in moeilijke tijden de veerkracht en de weerbaarheid van de bevolking versterken.