Zondag 26 april belichten de Vlaamse Ardennen hun natuurlijke schoonheid tijdens de Vlaamse Ardennendag. Deze feestelijke dag van de natuur strijkt ieder jaar neer in een ander dorp in de Vlaamse Ardennen met nu Ename als kloppend hart en epicentrum. Tientallen gegidste ochtendwandelingen – met al eentje om 6:30 voor de vroege vogelaars – starten op verschillende plekken en betrekken zo de gehele regio van de Vlaamse Ardennen.
De Vlaamse Ardennendag is een feest voor iedereen: jong, oud, natuurmens, erfgoedliefhebber, activist, pacifist, levensgenieter,… maar bovenal, fan van de Vlaamse Ardennen. Naast natuur is ook erfgoed een belangrijk onderdeel van het programma, want beide zijn meer met elkaar verbonden dan je zou vermoeden, vandaar de thematische ondertitel Erfgoed? Natuurlijk!. Dat erfgoed en natuur hand in hand gaan, kan de bezoeker aan den lijve ondervinden tijdens de Feestelijke Openingswandeling van Natuurboerderij Bos t’Ename. Honderden vrijwilligers verbouwden de afgelopen jaren een vervallen boerderij tot een bruisende plek voor mens en dier. De hele boerderij werd via oude ambachten en technieken opgetrokken uit natuurlijke materialen afkomstig uit het nabijgelegen historische en mythische Bos t’Ename. Deze technieken, verhalen en anekdotes staan centraal tijdens die Openingswandeling die langs verschillende betekenisvolle plaatsen loopt, uiteraard halt houdt op de Natuurboerderij en eindigt op de provinciale Erfgoedsite voor het verdere het feestgedruis. Bovendien kunnen bezoekers een blik werpen op de recent gekapte beuk uit het jaar 1783 die recent in het nieuws was.
De wandeling kan op zelfstandige basis gewandeld worden met doorlopend vertrek tussen 9:00 en 10:30 (start hoek Natusdreef/Katteberg).
Vanaf 11 tot 17 uur is de Erfgoedsite dé plaats voor nog meer natuur, erfgoed en gezellig samenzijn met een bruisend activiteitenprogramma. Van welriekende verhalen uit de historische refter en uit de latrines, over het ontdekken van verborgen plekjes langs de Schelde en boeiende weetjes over vismigratie tot een initiatie wild weven en vliegen op een Vliegend Tapijt met trekpaard. Doorlopend presenteren meer dan 50 standhouders op een Markt hun lokale producten, ambachten, natuuractiviteiten en creativiteit. Uiteraard worden de dorstigen gelaafd en de hongerigen gespijsd. Liefhebbers van idylle en romantiek kunnen zich neervlijen in de boomgaard op een extra groot – levend én zingend! – picknickkleed en er is heel de namiddag live muziek en randanimatie
PRAKTISCH
- Zondag 26 april van 9 tot 17 uur
- 10 tot 12 uur: ochtendwandelingen op verschillende startplekken
- 9 tot 10.30 uur: feestelijke openingswandeling Natuurboerderij Bos t’Ename – zelfstandige wandeling, doorlopende start, vertrekpunt hoek Natusdreef/Katteberg
- 11 tot 17 uur: natuur- en erfgoedevenement Archeopark Ename, Lotharingenstraat 1
- Meer info en volledig programma via www.vlaamseardennendag.be






