Tijdens Kermis Velzeke op zondag 21 juni wordt een kunstwerk onthuld. Het is van de hand van de Velzeekse kunstenares Hilde Van de Walle en werd speciaal werd ontworpen voor de Penitentenlaan. Het gaat om een initiatief in het kader van Een tuin voor de buurt.
Velzeke Omarmt is een samenwerking tussen een aantal verenigingen in Velzeke die zich samen tot doel hebben gesteld om de Penitentenlaan verder te ontwikkelen tot een groenere en leefbare buurt: Ferm Velzeke, Gezinsbond Velzeke, het Buurtcomité Sonseinde/Bosmierweg, Chiro Velzeke, OKRA, Psychiatrisch Ziekenhuis Frapello, VBS De Vlinder en Buso St-Franciscus. Om hiervoor over voldoende financiële middelen te beschikken werd een crowfunding opgestart in samenwerking met het Streekfonds Oost-Vlaanderen.
“We installeerden 2 inclusieve picknickbanken en later deze zomer worden nog andere ideeën van ons project uitgevoerd”, klinkt het vanuit Velzeke Omarmt. “We zijn dankbaar dat Streekmotor 23 ons project ondersteunde door het organiseren van de crowdfunding vorig jaar, en voor de praktische ondersteuning door de Stad Zottegem. Op die manier kunnen we onder andere een speelzone inrichten voor kinderen. De nieuwe speeltoestellen zijn doelbewust gekozen om iedereen te kunnen laten genieten. Zo wordt een generatieschommel geplaatst, waar kinderen samen met hun (groot)ouders kunnen schommelen. Er komt ook een speelboomstam, een grondtrampoline en een evenwichtsparcours. De grote blikvanger van de Penitentenlaan, wordt ongetwijfeld het prachtige kunstwerk ‘Ontmoet’ van Velzekenaar Hilde Van de Walle. Het kunstwerk “Ontmoet” vormt een symbolische toegangspoort tot de Penitentenlaan en nodigt alle bezoekers uit om elkaar te ontmoeten en samen te genieten. De kleur van de beelden verwijst naar het wapenschild van Velzeke en kwam tot stand na overleg met historicus Danny Lamarcq. Élk beeldje is genummerd en u ontvangt bijgevoegd een certificaat van de kunstenaar Hilde Van de Walle. De opbrengst gaat integraal naar Velzeke Omarmt om zoveel mogelijk accommodatie en beleving te kunnen realiseren op de Penitentenlaan. Een unieke kans om een mooi stukje kunst in huis te halen. Onze vereniging steunt op een nauwe samenwerking tussen verschillende lokale organisaties. Wie graag ook een handje komt toesteken, is altijd welkom. Je kan ons vinden op FB, of ons een mailtje sturen via: velzekeomarmt@gmail.com.”








