Afbeelding van Suzy via Pixabay

Zottegem – Jakobcafé voor oud-pelgrims en pelgrims in spe

Door het Vlaams Genootschap van Santiago de Compostela wordt onder de noemer ’Jakobcafé’ – naar de naam van Sint-Jacob, beschermheilige van Spanje en in het bijzonder van de pelgrims – geregeld in reguliere horecazaken een informele bijeenkomst georganiseerd en ditmaal gebeurt dit op vrijdag 23 oktober van 19 tot 21u30 in De Kring aan de Markt in Zottegem.

Het Jakobcafé is dus geen nieuw café in Zottegem maar staat voor een ontmoetingsavond waarbij – op een laagdrempelige en ongedwongen manier, in een gemoedelijke sfeer en bij het genot van een drankje – (oud-)pelgrims ervaringen en herinneringen uit voorbije stap- of fietstochten naar Santiago (of andere bedevaartsoorden) ophalen en/of pelgrims in spe gewoon kunnen komen luisteren, vragen kunnen stellen of advies in verband met pelgrimeren kunnen inwinnen (de desbetreffende horecazaak blijft dan overigens ook steeds toegankelijk voor andere stamgasten).

De deuren van het Jakobcafé staan open voor iedereen en het is niet nodig op voorhand in te schrijven. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen door middel van een e-mail naar afdelingzennedender@compostelagenootschap.be of telefonisch via 0496 10 03 32 bij Zottegemnaar Chris De Saveur die trouwens zelf drie keer de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela te voet heeft afgelegd: in 2001 vanuit de Pyreneeën, in 2004 van aan zijn voordeur in Elene (hierover schreef hij achteraf het boek Mijn Camino) en in 2009 vanuit Sevilla samen met zijn kleinzoon. Daarnaast nam hij ook deel aan of begeleidde hij pelgrimstochten die door de seniorenvereniging Neos georganiseerd worden.