© MOU Oudenaarde

Margaretha-expo van MOU bereikt finale stemronde voor Vlaamse cultuurprijs

De tentoonstelling over Margaretha van Parma van het MOU in Oudenaarde is doorgestoten tot de finale van de publieksprijs van de Ultima’s, de Vlaamse cultuurprijzen. De expo behoort tot de 20 populairste inzendingen van Vlaanderen.

Na een eerste stemfase waarin bijna 80 projecten het tegen elkaar opnamen, maakt de Margaretha-expo deel uit van de shortlist voor het felbegeerde Ultimabeeldje. De beslissende stemronde loopt nog tot en met 16 mei. Alle eerdere stemmen zijn gewist, waardoor elke stem nu opnieuw het verschil maakt. Stemmen kan via www.ultimas.be/publieksprijs/stem.

“De expo over Margaretha bracht bijna 60.000 bezoekers op de been. Dat we nu in de finale staan, toont dat dit historische verhaal nog steeds inspireert. We hopen dat iedereen nog één keer zijn stem uitbrengt om deze unieke vrouw en Oudenaarde de erkenning te geven die ze verdienen. De winnaar van de publieksprijs van de Ultima’s wordt bekendgemaakt op 22 mei”, zegt schepen van Cultuur Marieke De Vos (Meer dan Groen).