Schepen Orville Cottenie pakt uit met beleidsnota dierenwelzijn

'We willen dierenleed vermijden'

Het zorgen voor en houden van dieren is een breed gegeven in onze samenleving.
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 2018 werd ook dierenwelzijn als lokaal thema op tafel gelegd.

In 2017, vóor de gemeenteraadsverkiezingen van 2018, telde Vlaanderen 95 schepenen van Dierenwelzijn. In 2019 telde datzelfde Vlaanderen al 238 schepenen van Dierenwelzijn. Een stijging van +150%. Vlaanderen legt de lat hoog voor wat betreft dierenwelzijn. Dat blijkt uit het Vlaams Regeerakkoord 2019-2024.

‘Ook in onze gemeente werd dierenwelzijn op tafel gelegd voor, tijdens en na de campagne van de gemeenteraadsverkiezingen.   Dierenwelzijn werd opgenomen in het bestuursakkoord van de Oosterzeelse meerderheid (CD&V/N-VA), legt schepen Orville Cottenie uit. Dat betekent dat Oosterzele voor het eerst in haar geschiedenis een schepen van dierenwelzijn heeft: Orville Cottenie (N-VA). Orville Cottenie heeft nu een beleidsnota dierenwelzijn uitgewerkt. Deze nota wordt op de gemeenteraad van november geagendeerd. ‘Het wordt een tien-punten programma met enkele belangrijke accenten rond zwerfkattenbeleid, sensibilisering, vuurwerk en handhaving. De nota krijgt een breed draagvlak, want bij de opmaak werd gesproken met de betrokken ambtenaren, de dierenartsen, vzw poezenhuis, de lokale politie en GAIA. De lijn die we in Oosterzele willen doortrekken is duidelijk: als warme samenleving willen we ook in onze gemeente al het vermijdbare dierenleed vermijden, besluit schepen Cottenie.