Juf Vanessa en meester Kenneth namen de prijs in ontvangst tijdens een plechtigheid in Antwerpen.

Basisschool Bevegem in de prijzen dankzij leescultuur op school

BS Bevegem uit Zottegem heeft de EDT-award 2021 gewonnen. Een wedstrijd van het platform Europese Dag van de Talen waarbij inspanningen in het taalonderwijs worden beloond.

“Het was de bedoeling aan te tonen hoe creatief we op onze school omgaan met taalonderwijs”, legt BS Bevegem directeur Steven Ghys uit. “We hebben dat gedaan via een filmpje waarin te zien was hoe we elke dag opnieuw werken aan het creëren van een echte leescultuur op school. De jury was onder de indruk en kende ons de EDT-award 2021 toe. Alle kinderen kunnen leren lezen, als je ze maar tijd en instructie geeft. Je leert namelijk lezen door te lezen, dat is de kern van het LIST-project dat al enkele jaren loopt in onze school. Belangrijk is dat kinderen boeken kiezen en lezen die passen bij hun eigen leeftijd. De focus ligt dus niet op leesmoeilijkheden, maar op motivatie. Het doel van het leesonderwijs is namelijk niet het aanleren van een techniek, maar het ontwikkelen van gemotiveerde lezers, die hun vaardigheid gebruiken om te leren en om te lezen voor hun plezier. Deze prijs is voor het team een stimulans om op de gekozen weg verder te gaan.”