Reuzencultuur in de kijker tijdens unieke stoet in Oudenaarde op Erfgoeddag(zondag 26 april om 15u)

Erfgoed Vlaamse Ardennen is bijzonder trots op het initiatief van de stad Oudenaarde om haar rijke reuzentraditie onder de aandacht te brengen met een grootschalige reuzenstoet op Erfgoeddag. Met bijna 50 reuzen en honderden deelnemers wordt het niet alleen een visueel spektakel, maar ook een krachtig signaal over het belang van immaterieel erfgoed in de regio.

“Reuzen maken al eeuwenlang deel uit van het culturele DNA van de Vlaamse Ardennen. Ze vertellen verhalen, brengen mensen samen en zorgen voor een sterke lokale identiteit. Dat Oudenaarde nu inzet op restauratie én zichtbaarheid van haar reuzen, is een inspirerend voorbeeld voor andere steden en gemeenten,” klinkt het bij Erfgoed Vlaamse Ardennen. “Daarom ondersteunden wij het restauratieproject via projectsubsidies. We zien in dit initiatief een mooi voorbeeld van hoe erfgoedzorg, burgerparticipatie en lokale trots hand in hand kunnen gaan. Het feit dat dit project voortkwam uit het Burgerbudget en gedragen wordt door inwoners, verenigingen én de Stad Oudenaarde, onderstreept de levende waarde van dit erfgoed.”

Daarnaast past de reuzenstoet perfect binnen de doelstellingen van Erfgoeddag, die dit jaar opnieuw inzet op beleving en verbinding met erfgoed in heel Vlaanderen. In de Vlaamse Ardennen alleen al worden tal van activiteiten georganiseerd die erfgoed op een toegankelijke en verrassende manier tot bij het publiek brengen.

“Wij hopen dat deze reuzenstoet niet alleen veel bezoekers aantrekt, maar ook andere erfgoedgemeenschappen inspireert om hun tradities levendig te houden en door te geven,” aldus Erfgoed Vlaamse Ardennen.

Met deze feestelijke stoet bevestigt Oudenaarde haar rol als trotse erfgoedstad en wordt het reuzenerfgoed opnieuw stevig verankerd in het collectieve geheugen van de streek.

Reuzenstoet op zondag 26 april om 15u door Oudenaarde.  

Op zondag 26 april trekken bijna 50 reuzen door het centrum van Oudenaarde tijdens een unieke reuzenstoet. In totaal stappen 370 deelnemers mee in de optocht die alle Oudenaardse reuzen samenbrengt. “Met deze stoet willen we het reuzenerfgoed opnieuw zichtbaar maken en doorgeven aan volgende generaties”, zeggen burgemeester John Adam en schepen van Erfgoed Marieke De Vos.

 De optocht start om 15 uur aan OC Sint-Jozef en trekt via de Parkstraat, Broodstraat, Markt, Nederstraat en Hoogstraat terug naar de Markt, waar een slotmoment plaatsvindt. Bezoekers kunnen uitzonderlijk gratis parkeren op de NMBS-parkings, alsook op de gratis stadsparkings in de Bekstraat, Meerspoort en De Ham.

Foto: enkele Oudenaardse reuzen vóór de restauratie.