Op zondag 31 mei 2026 verwelkomt De Lezende Paling een van de meest kleurrijke figuren uit de Vlaamse literatuur en beeldende kunst: Pjeroo Roobjee (°1945). De Gentse auteur, schilder, acteur en theatermaker leest voor uit eigen werk en stelt zijn recente roman Vissertjes voor. Na de lezing is er een gelegenheid om met hem in gesprek te gaan over zijn werk en kunstenaarsschap.
Roobjee dacht aan schilderkunst, tekenkunst en graveren aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Gent en aan de Rijksacademie in Amsterdam. opgebouwde ontpopte hij zich tot een ware duizendpoot: naast eental twintig romans en verzamelde kortverhalen schreef hij ondergronds theaterstukken en dichtbundels, en vertaalde hij werk van onder meer Molière, Dario Fo en Alfred Jarry. Zijn barokke, theatrale en volkse taal — doorspekt met een ironisch-absurde toon — maakt hem tot een onmiskenbare literaire stem.
Die veelzijdigheid werd meermaals erkend. Roobjee ontvangt onder meer de Leo J. Krijnprijs voor zijn debuutroman De Nachtschrijver , de Louis Paul Boon-prijs (1994), de Arkprijs van het Vrije Woord (1998), de Cultuurprijs van de stad Gent voor zijn literair werk (2004) en de Luc Bucquoye-prijs van de VUB (2018).
De voorstelling vindt plaats in de living van De Lezende Paling, Terbiest 73A in Sint-Lievens-Esse, en begint om 10u30. Na afloop worden hapjes en een drankje aangeboden. De deelnameprijs bedraagt 10 euro.






