Gemeenteraadslid-Groen, Jordy De Dobbeleer en gemeenteraadsvoorzitter Dany Goessens
®FaceToFaceRichez - Gemeenteraadslid-Groen, Jordy De Dobbeleer en gemeenteraadsvoorzitter Dany Goessens

Jordy De Dobbeleer (Groen) vraagt om maximumsnelheid van 50 km per uur op de ring Ninove in te voeren

Op een deel van de ring rond Ninove is de maximumsnelheid onlangs verlaagd van 70 naar 50 km per uur. Dat gebeurde na werken op de Elisabethlaan, tussen Den Dollar en de Pollarebaan. Op andere stukken van de ring gold die lagere snelheid al. Toch zijn er nog enkele zones waar je 70 km per uur mag rijden, zoals op de Leopoldlaan en delen van de Albertlaan. Daar zijn de fietspaden niet afgescheiden, maar enkel aangeduid met witte stippellijnen. Volgens de Vlaamse richtlijnen is dat niet veilig bij hogere snelheden en wordt 50 km per uur aangeraden.

Jordy De Dobbeleer: “Deze stukken zijn niet geschikt voor 70 km/u en dat is ook gevaarlijk voor fietsers. Bovendien wordt die snelheid door verkeer en files vaak toch niet gehaald,” vertelt De Dobbeleer. “De automobilist heeft bovendien nood aan duidelijkheid. Binnen één traject nu eens 50 en dan weer 70 is heel onlogisch.”

De schepen van Mobiliteit, Dany Goessens, liet weten dat de snelheid op de Leopoldlaan na heraanleg zal dalen naar 50 km per uur. Voor de Albertlaan ziet het stadsbestuur voorlopig geen reden om de snelheid te verlagen, omdat er geen klachten zijn.

De Dobbeleer is tevreden met de geplande aanpassing op de Leopoldlaan, maar begrijpt niet waarom de Albertlaan buiten beschouwing blijft. “De argumenten om de snelheid op de Elisabethlaan te verlagen, en binnenkort ook op de Leopoldlaan, gelden evengoed voor de Albertlaan,” zegt hij. “Daar zijn bovendien meerdere oversteekplaatsen voor fietsers, zoals aan de Gentsestraat en de Snoekgrachtweg.”