BRAKEL – De bewoners van Haeyershoek, Diggieweg en Leizemooie kregen vandaag – woensdagavond 16 september tijdens een informatieavond meer uitleg over de geplande totaalvernieuwing van hun omgeving. Het omvangrijke project omvat zowel de vernieuwing van de rioleringsinfrastructuur als een volledige heraanleg van het openbaar domein.
De bestaande riolering wordt vervangen door een gescheiden rioleringsstelsel, waarbij hemelwater en afvalwater afzonderlijk worden afgevoerd. Farys en de gemeente Brakel willen daarmee inspelen op de toenemende problematiek van hevige regenbuien en de grotere hoeveelheden water die de riolering vandaag moet verwerken.
“Door deze stromen van elkaar te scheiden, kan regenwater beter infiltreren of gecontroleerd worden afgevoerd. Zo voorkomen we dat de riolering onnodig wordt belast en maken we onze infrastructuur klaar voor de toekomst”, zegt schepen van Openbare Werken Sabine Hoeckman.
Ook aanpak van wateroverlast
Het project gaat verder dan alleen de riolering. Ook de overstromingsproblemen ter hoogte van de Leizemooie worden aangepakt. Tegelijk wordt de bovengrondse inrichting grondig gewijzigd.
In Haeyershoek komen onder meer duidelijk afgebakende en reglementaire parkeerplaatsen, een nieuw voetpad dat aan de geldende normen voldoet en een duidelijkere verkeersinrichting. Ook wordt éénrichtingsverkeer ingevoerd en komt er een uniforme snelheidsregeling.
De ingrepen moeten vooral de verkeersveiligheid en leefbaarheid verbeteren. In de huidige, smalle straat is het op sommige plaatsen moeilijk voor voertuigen om elkaar te kruisen. Bovendien wordt het bestaande, vaak ongeordende parkeren op de bermen vervangen door afgebakende parkeerstroken.
“Dankzij het éénrichtingsverkeer verhogen we niet alleen de verkeersveiligheid, maar pakken we ook het sluipverkeer aan. De nieuwe inrichting zal zorgen voor meer comfort, meer overzicht en een aangenamere woonomgeving voor iedereen”, aldus Hoeckman.
Investering van 2,6 miljoen euro
Het totale project vertegenwoordigt een investering van ongeveer 2,6 miljoen euro, exclusief btw. Volgens de huidige planning zouden de werken in 2028 van start gaan. De uitvoering zal naar verwachting ongeveer anderhalf jaar in beslag nemen.
De gemeente beseft dat de omvangrijke werkzaamheden tijdens de uitvoering voor de nodige hinder zullen zorgen.
“Dergelijke projecten brengen onvermijdelijk grote hinder met zich mee. Daarom wil ik nu al alle bewoners bedanken voor hun begrip en hun constructieve medewerking. Samen werken we aan een veiligere, duurzamere en toekomstgerichte omgeving voor de huidige en toekomstige generaties”, besluit schepen Hoeckman.











