Hollandse openhartigheid versus Vlaamse doofpot
Voor een zalig cabaretavondje ben je op donderdag 27 maart om 20 u in het Gemeenschapscentrum De Kluize in Scheldewindeke aan het juiste adres. Het Vlaams- Nederlandse cabaretduo Myrthe van Velden en Lander Severins strijken met hun cabaretprogramma ‘Kroost’ neer in de Oosterzeelse cultuurtempel. De voorstelling kreeg lovende recensies. De gerenommeerde De Standaard en Knack Focus omschreven de voorstelling als ‘bijna perfect cabaret’. In Vlaanderen en Nederland scheren Myrthe en Lander hoge toppen en Het Parool noemde hen erfgenamen van Kommil Foo. Een beoordeling die kan tellen. Voor Myrthe en Lander is cabaret pure overlevingskunst. Een geestig cabaret met inzichten over rechtop blijven in het moeras dat het leven is. Hollandse openhartigheid (Myrthe) versus Vlaamse doofpot (Lander). Kom dat zien.
Na twee eerdere programma’s over symbiotische liefde (Lijmen) en hun relatiebreuk (Broeden) onderzoeken de twee ex – geliefden in ‘Kroost’ de wens om ouder te worden. Want de voortplantingsdrift borrelt. Maar welke bagage heb je meegekregen van je ouders, en wat neem je mee naar je eigen opvoeding? In hun derde cabaretprogramma schromen Lander en Myrthe het niet om pijnlijke zaken uit het verleden van beide families aan te pakken, wat tot hilarische en soms gevoelige taferelen leidt. Je krijgt gegarandeerd een avond poëtisch cabaret vol humor, muziek en ontroering.
Tickets kosten 18, 17, 16, 15 en 14 euro en zijn verkrijgbaar in GC De Kluize, Sportstraat 3 in Scheldewindeke, en via 09/ 363 83 30, reservaties@oosterzele.be, www.gcdekluize.be. (marcel van de vijver, foto’s danny de lobelle)