De gemeenteraad van Ninove is maandagavond begonnen met een minuut stilte als eerbetoon aan belleman Hans Van Laethem, die vorige donderdag onverwachts is overleden in Frankrijk.
Waarnemend burgemeester Ilse Malfroot (Forza Ninove) sprak enkele woorden uit over de betreurde belleman. “Hans was meer dan de stem van een stad. Hij was de stem van Ninove: luid, warm, oprecht en doordrongen van liefde voor onze gemeenschap. Als belleman gaf hij kleur aan talloze plechtigheden, stoeten en evenementen. Zijn stem kondigde niet alleen gebeurtenissen aan, maar verbond mensen, generaties en verenigingen. In zijn kenmerkende outfit, met bel in de hand, bracht hij een stukje erfgoed tot leven. Hans was ook een bruggenbouwer: een man met een groot hart, een luisterend oor en een ontembare liefde voor de stad die hij zo liefhad.”
Nadien hield de gemeenteraad een minuut stilte als eerbetoon aan Hans. Malfroot liet ook nog weten dat het rouwregister voor Hans vanaf komende woensdag in de hospitaalkapel Burchtstraat 44, zal liggen, voor twee weken.
Op zondag 29 juni van 14u tot 17u30 vindt aan de Denderkaai in Ninove ook een herdenkingsdienst plaats voor Hans Van Laethem, de geliefde belleman van de stad.