E.C. Oudenhove stoomt zich klaar voor het nieuwe seizoen

accomodatie krijgt prioriteit volgens nieuwe voorzitster

‘Optimaliseren van de accommodatie topprioriteit’

 

Nu de grootste Corona-perikelen eindelijk lijken te gaan liggen, schakelt ook voetbalclub E.C. Oudenhove een versnelling hoger met het oog op volgend seizoen. De fanion-teams hebben intussen de trainingen hervat en op de terreinen te Pijperzele wordt naarstig verder gewerkt aan de accommodatie.

‘Toen de Corona-maatregelen een 2-tal weken geleden versoepeld werden, hebben wij in overleg met onze sportieve cel onder leiding van T1 Kevin Van Helleputte meteen beslist om de trainingen van ons A- en B-elftal te hervatten’, vertelt Sportief Manager Davy Vander Poorten. ‘De goesting druipt er dan ook af bij iedereen. Bovendien is het een ideaal moment om onze nieuwe spelers reeds te implementeren met het oog op volgend seizoen.’

‘Je merkt aan onze spelersgroep dat een jaar Corona toch wel een indruk heeft nagelaten.

Iedereen is gretig op training en uiteraard blij om eindelijk terug samen te kunnen shotten. We laten als club niets aan het toeval over en volgen de opgelegde regels minutieus. Zo wordt het materiaal regelmatig ontsmet en maken wij uiteraard geen gebruik van de kleedkamers en douches.’

Momenteel gaan de trainingen van E.C.O. door op het kunstgrasveld in Bevegem.

En daar is een goede reden voor. ‘Wij hebben van de voetballuwe periode gebruik gemaakt om onze terreinen eens deftig onder handen te nemen. Zo kreeg het B-terrein een volledig make-over en ook het A-terrein kreeg een grondige oplapbeurt en werd ingezaaid. Meteen het ideale moment om eens een algemene grote kuis te houden rondom onze terreinen. Onze terreinen zijn al jaren onze achillespees, maar we hopen hier met deze ingrepen eindelijk verandering in te brengen.’

“Het mag duidelijk zijn dat het optimaliseren van de accommodatie een topprioriteit is voor E.C.O.’, aldus Vander Poorten. ‘Een project dat al in gang was gezet onder impuls van oud-voorzitter Pascal Goessens met de renovatie van de kleedkamers. Onder het bewind van de nieuwe voorzitster Marleen Van Den Berghe wordt deze koers verder gezet.’

In de vernieuwde bestuurskamer wordt duidelijk niet stilgezeten, want intussen is er ook een akkoord bereikt met een nieuwe shirtsponsor voor meerdere jaren. ‘Onze commerci ële cel heeft hier zeer goed werk verricht. Ook ons afhaaleetfestijn van vorige maand was een succes en we organiseren ook nog een afhaal-bierpakket voor Vaderdag. We willen alle supporters trouwens bedanken voor hun steun. Elke eurocent die binnenkomt bij E.C.O. wordt nuttig besteed, zoveel is duidelijk. Niet te vergeten dat onze inkomsten door Corona quasi naar nul gereduceerd werden.’

Ook bij de jeugdwerking wordt niet stilgezeten. ‘De renovatie van onze terreinen en kleedkamers doen we in de eerste plaats voor onze vele jeugdspelers. We willen dat zij bij E.C.O in optimale omstandigheden hun hobby kunnen beleven. Hopelijk kan ons jeugdbestuur eerstdaags de nieuwe jeugdcoördinator bekendmaken. Verder zijn wij, net als zovele ploegen in de streek, nog op zoek naar gemotiveerde jeugdtrainers.’

E.C.O. leeft en bloeit en wil niets aan het toeval overlaten naar volgend seizoen toe. Hopelijk kunnen de talrijke supporters zo snel mogelijk terug genieten van een frisse pint tijdens een leuke voetbalwedstrijd. E.C.O. is er alvast klaar voor en kijkt ambitieus vooruit!

E.C.O kijkt vooruit, maar doet de nieuwe vrouwelijke voorzitter dat ook?

Een vrouwelijke voorzitter in een voetbalploeg voel ik sommige wenkbrauwen fronsen. Inderdaad, KSV Sottegem deed het al voor met Marleen De Clercq tot grote voldoening en nu ook doorgedrongen tot Oudenhove.

Ik sprak met haar en zij wil het volgende kwijt

Toen bekend werd dat ik de nieuwe voorzitter zou worden van EC Oudenhove zullen er velen in de Zottegemse voetbalwereld en ook wel veel van onze ECO-supporters gedacht hebben “waar zijn ze in ECO mee bezig ? een vrouw als voorzitter ?”   Maar eigenlijk was dit een zeer logische stap die ik probeer te verduidelijken.

Al meer dan 25 jaar ben ik verbonden met ECO : toen ongeveer 25 jaar geleden de jeugd van ECO een heropleving kende , behoorden mijn zonen tot de 1ste lichtingen duveltjes. Sindsdien ging ik naar al hun trainingen en matchen.   Dat was ook de aanzet voor de volgende stap : ik was 1 van de stichters en de 1ste sponsor van de vrouwenploeg Silverbells.   Ik heb lange tijd ook met hen meegespeeld en zat ook van bij het ontstaan in 1998 in het bestuur.   In 2013 ben ik daarmee gestopt maar quasi onmiddellijk heeft de toenmalige voorzitter van de 1ste ploeg , nl Marc Van De Walle, mij gevraagd om penningmeester te worden van het 1ste elftal.   Zodoende zit ik al ongeveer 8 jaar in het hoofdbestuur.

En toen kwamen de fusieperikelen ! Door het ontslag van de voorzitter Pascal Goessens, en ook door het verdwijnen van het boegbeeld Ronny Moreels (die altijd al had gezegd dat hij zou stoppen op het ogenblik dat hij mij pensioen ging) was het duidelijk dat er een nieuw bestuur nodig was. Ons bestuur kreeg een welgekomen verjonging , Bert Van BrantegemDomien Van den MeersschautBruno Van Snick werden ingelijfd ! Maar het waren ook deze jonge mensen die unaniem voor mij en mijn ervaring gekozen hebben als nieuwe voorzitter want door mijn functie als penningmeester ken ik het reilen en zeilen van ECO door en door.   Maar misschien was er wel een soort “iron lady” nodig om al dat jong geweld in te tomen en te begeleiden naar een “zekere en nieuwe” toekomst voor EC Oudenhove !

De toekomst lijkt verzekerd met dergelijke bestuursploeg.