Ann R. uit Zottegem redde vermoedelijk het leven van de vrouw die afgelopen maandag hartproblemen kreeg en met haar wagen tot stilstand kwam op het kruispunt van de Broeder Mareslaan met de Grotenbergestraat in het centrum van Zottegem. Ze reanimeerde de vrouw in afwachting van de hulpdiensten.
“Ik kwam aangereden van onder de brug en was verbaasd dat de vrouw bleef staan op het kruispunt in plaats van af te slaan terwijl andere auto’s wel konden afslaan”, doet Ann het verhaal. “Toen ik zag dat ze in de auto zat met open mond en haar hoofd opzij heb ik mijn auto geparkeerd. Toen ik aan haar wagen was, waren er ook andere mensen komen bijstaan. Iemand belde de hulpdiensten en iemand anders probeerde de deur van de wagen te openen, maar die was slotvast. Ik heb er dan op aangedrongen om het raam in te slaan want ik besefte dat er kostbare minuten voorbij gingen. Eenmaal we de vrouw eruit gehaald hadden, voelde ik geen polsslag en is een verpleegster die toevallig ter plaatse begonnen met hartmassage in afwachting van de hulpdiensten. Ik vind wat ik heb gedaan geen heldendaad. Ik heb gewoon mijn verstand laten spreken.”
“Ik ben vandaag een bloemetje gaan afgeven in het ziekenhuis, maar ik heb er geen kaartje bijgestoken met mijn gegevens. Indien ze met mij contact zou willen opnemen (dat kan via beiaardkrant@gmail.com, red.) zal ik haar zeker te woord staan”, geeft Ann nog mee.