Meimaand is Mariamaand in Brakel-Lierde

De maand mei is gekend als de mariamaand. Dit is ook zo in de parochies van Brakel en Lierde.
Diaken Bart De Wael: “Zoals de vorige jaren bidden we het Mariagebed en de Rozenkrans tijdens de meimaand:
iedere dinsdag om 19.30 uur in de kerk van Everbeek-Boven.
iedere woensdag om 9.30u. na de Marktmis van 9u. in de centrumkerk van Nederbrakel.
Deze vorm van bidden is een rijke schat voor de Kerk die we graag aan jou willen doorgeven.
Het is een heel eenvoudige, maar een krachtige manier van bidden waarin wij de rijkdom van het Evangelie overwegen.
In de Middeleeuwen ontstond in Italië het gebruik om de maand mei aan Maria te wijden, die bij veel mensen hoog in aanzien staat en als hemelse moeder vereerd wordt. In de jaren zestig van de vorige eeuw wijdde paus Paulus VI de speciale encycliek ‘Menso Maio’ (Over de maand mei).
Daarin schreef hij dat de Mariaverering nooit los gezien kan worden van haar zoon Christus:
“Aangezien Maria terecht beschouwd moet worden als de weg waarlangs we tot Christus worden geleid, kan de persoon die Maria ontmoet, niet anders dan Christus op dezelfde manier ontmoeten. ” (Mens Maio, Encycliek van Paus Paulus VI)
Door de mysteries van Jezus’ leven te bemediteren vatten we eigenlijk het hele Evangelie samen. We overwegen 20 mysteries die telkens met Jezus’ leven te maken hebben.
Laten we het gebed weer (her)ontdekken, en ons laten prikkelen door het leven van Jezus en Maria.
Het gebed duurt telkens een half uurtje.
De Mariagebed bidden: het is een waardevolle gebedsvorm die verdient (her)ontdekt te worden.
Kom je met ons eens meebidden?
Iedereen is van harte welkom !!!”