MERELBEKE-MELLE – Wat in de jaren ’80 begon met niet meer dan een scoutstent, is uitgegroeid tot een van de meest gesmaakte liefdadigheidsevenementen van de streek. Op 15 en 16 augustus 2026 organiseert VZW Kinderharten voor de 47ste keer haar jaarlijkse kleiduivenschieting, met een gloednieuwe locatie én een hart dat groter klopt dan ooit.
Een nieuwe stek met een verhaal
Dit jaar strijkt de schieting opnieuw neer op een terrein aan Zonneveld 47 in Lemberge (Merelbeke-Melle), dankzij de belangeloze medewerking van lokale landbouwers. De verhuis bracht meteen ook een verschuiving in de kalender met zich mee. Vandaar dat de schieting dit jaar niet in juni, maar medio augustus plaatsvindt.
Kleiduivenschieten voor iedereen
Kleiduivenschieten mag dan ooit een select wereldje geweest zijn, bij Kinderharten is het dat allerminst. Voor amper 16 euro kan iedereen — van complete beginner tot doorwinterde schutter — de sport uitproberen onder begeleiding van een ervaren gids. Wie het al onder de knie heeft, kan zich meten met de beste amateurs tijdens het prestigieuze DTL Oost-Vlaams Kampioenschap TRAP MI, dat de VZW dankzij haar professionele reputatie in de Vlaamse kleiduivenwereld mag organiseren.
Steeds meer bedrijven willen vandaag hun maatschappelijke verantwoordelijkheid tonen — en Kinderharten biedt daarvoor het perfecte podium. Op zaterdag 15 augustus, van 10 tot 14 uur, kunnen bedrijven deelnemen aan een exclusieve initiatie kleiduivenschieten onder toezicht van ervaren schutters. Voor 100 euro per persoon krijgen deelnemers niet alleen een unieke teambuildingervaring, maar ook een verfijnd koud visbuffet met kreeft. Zaterdagavond volgt een gezelliger vervolg: dezelfde formule, maar met een copieus steak à volonté, voor 55 euro per persoon.
Zondag: gezellig tafelen voor het goede doel
Op zondag 16 augustus staat het middagmaal in het teken van gezelligheid met gegratineerde beenhesp en frietjes à volonté, aan de democratische prijs van 25 euro. “Merelbeke-Melle onderneemt”, het nieuwe handelscentrum van de fusiegemeente, voorziet die voormiddag bovendien een gezellig aperitiefmoment voor haar leden.
Inschrijven voor de bedrijven- en BBQ-schieting is verplicht en kan via:
- Ronny de Vroe — 0475 62 49 55 of vzwkinderharten@gmail.com
- Luc Van Huffel — luc.me.van.huffel@gmail.com
Een streek die haar hart toont
De trouw van de lokale middenstand aan Kinderharten is jaar na jaar opnieuw indrukwekkend. Sponsors — financieel én logistiek — steken telkens weer de handen uit de mouwen, wat de organisatie toelaat om steeds verder te groeien in haar missie.
Met een hart voor… alle andersvalide kinderen
Achter alle sportiviteit en gezelligheid schuilt een diepe maatschappelijke betrokkenheid. De opbrengst van het evenement gaat naar organisaties die zich inzetten voor kinderen en jongeren met een beperking — niet alleen kinderen met een hartafwijking, maar ook kinderen met epilepsie, autisme, diabetes, reuma of andere zware aandoeningen.
Elke steunaanvraag wordt grondig gescreend: kandidaat-organisaties dienen een uitgebreide projectfiche in, op basis waarvan Kinderharten beslist wie steun krijgt. Zo garandeert de VZW dat elke euro rechtstreeks en efficiënt bij het andersvalide kind terechtkomt.
De gesteunde organisaties zetten zich in via:
- aangepast onderwijs
- leerrijke vakanties, samen met kinderen zonder beperking
- sportmanifestaties
- vrijetijdsactiviteiten
- logistieke ondersteuning
Alles onder professionele begeleiding, gedragen door talloze vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor een zelfredzame toekomst van deze kinderen.
Een vereniging waar Merelbeke-Melle trots op mag zijn
Van scoutstent tot streekevenement met een DTL-kampioenschap, een bedrijvenschieting en honderden bezoekers: VZW Kinderharten bewijst al 48 jaar dat sportiviteit, gezelligheid en solidariteit hand in hand kunnen gaan. Op 15 en 16 augustus 2026 zet Merelbeke-Melle zich opnieuw in voor de allerkleinsten die het net dat tikkeltje moeilijker hebben.
Meer informatie en inschrijvingen: Ronny de Vroe (0475 62 49 55) (vzwkinderharten@gmail.com) of Luc Van Huffel (luc.me.van.huffel@gmail.com)







